Дискримінації у сфері охорони здоров'я з боку виконавчої влади - відкритий лист АПМЗУ
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>
На сечокам’яну хворобу хворіє близько 12% населення світу. Високі ризики потрапити в число цих людей мають ті, хто не піклується про здоров’я своїх нирок.
Про це повідомляє в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.
"Якщо ви коли-небудь мали камені в нирках – скоріш за все ви не забудете про це ніколи. Зокрема гострий та нестерпний біль, що супроводжується низкою проблем із сечовипусканням роблять цей досвід незабутнім", – пише Супрун.
За її словами, кальцій та оксалати (щавлева кислота) чи фосфати, або сечова кислота можуть кристалізуватись в нирках, якщо їх концентрація в крові велика. З часом ці кристали збільшуються та буквально формують "камені".
"Якщо вони невеликого розміру – камені можуть пройти й самостійно, не викликають симптомів та не потребують спеціального лікування. Проблеми виникають, коли камені збільшуються в розмірі та блокують потік сечі. Вони можуть потрапити в будь-яку точку сечової системи – нирки, сечоводи (вузькі трубки, що з’єднують кожну нирку з сечовим міхуром), сечовий міхур або уретру", – додала чиновниця.
Також Супрун каже, що окрім болю і проблем із сечовипусканням, ниркові камені також можуть викликати кровотечу та пошкодження нирок, підвищують ризик інфекції сечовивідних шляхів і навіть пов’язані з серцево-судинними хворобами.
"Симптоми зазвичай виникають, якщо камінь застряє у нирці, починає рухатися вниз по сечоводу або викликає інфекцію. Увесь цей процес найчастіше супроводжується сильним болем", – пише вона.
Симптоми, які виникають:
гострий біль в попереку, який може відчуватися і в паху
зміни кольору сечі або кров у сечі
бажання сечовипускання виникає частіше, ніж зазвичай
незначна кількість сечі під час сечовипускання
нудота та блювання з підвищенням температури
Якщо ви маєте схожі симптоми, Уляна Супрун радить, не відкладати візит до лікаря та не займатися самолікуванням.
За словами медика, ризики мати камені в нирках підвищуються, якщо ви:
Маєте сімейну чи особисту історію сечокам’яної хвороби – камені були у близького родича з вашої сім’ї або ви також мали цю проблему.
П’єте мало води. Ризик утворення каменів в нирках майже вдвічі вищий серед людей, які не вживають достатньої кількості води на добу. Їх нирки постійно відкачують воду назад в кров, і виводять дуже концентровану сечу.
Погано харчуєтесь. Зокрема споживаєте занадто багато білка тваринного походження, солі та цукру.
Для більшості здорових людей конкретні продукти та напої навряд чи можуть викликати камені в нирках. Звісно, якщо їх не споживати понад норму.
Маєте хвороби органів травлення чи операції, пов’язані з ними. Вони можуть викликати зміни в процесі травлення, які впливають на абсорбцію кальцію і води. Це в свою чергу підвищує рівень речовин, що утворюють камені.
Курите. Сигарети є однією із причин зменшення кровотоку в усьому тілі, в тому числі і в нирках. Що менше крові надходить до нирок, то вони гірше працюють.
Ризики зростають, якщо ви хворієте на діабет 2 типу, маєте хронічну діарею чи надмірну вагу.
Супрун також нагадала, що допоможе зберегти здоров’я нирок:
Пийте воду
Менше солі й цукру, більше овочів та фруктів
Їжте лимони
Відмовтесь від куріння
Займайтеся спортом
Керівниця МОЗ наголошує на важливості профілактики. "Якщо не вживати заходів профілактики, камені в нирках можуть з’явитись знову через певний час", – резюмувала Уляна Супрун.
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>
Листування з особами, які пов'язані з працівниками ДБР, прокуратури області та митницею виявили в телефоні екскерівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи. >>
В Україні стартував перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин, у межах якого ветеринарним лікарям відкрили авторизацію. >>
Одному з підрозділів Національної гвардії, який зараз захищає Україну, черкащани передали на фронт сучасний мобільний шпиталь. >>
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
На отриманні хабаря у $2 тисячі в Києві правоохоронці затримали заступницю голови Центральної МСЕК, яка обіцяла військовозобов’язаному за цю суму оформити інвалідність. За даними джерел "Української правди" у правоохоронних органах, йдеться про 54-річну Ліану Левченко. >>