Рахункова палата виявила системні проблеми та недоліки в роботі Мінкульту 2020-2023 роках
Понад півмільярда гривень на реалізацію державних політик неефективно використало Міністерство культури та стратегічних комунікацій. >>
Переможниця Євробачення 2004 року, співачка Руслала Лижичко проти рішення щодо відмови України від участі у Євробаченні 2019.
Про це Руслана написала на своїй сторінці у Фейсбуці.
"У рік, коли я поїхала, Україна теж була на межі відмови від участі, якби я не прийняла рішення брати участь. У 2004 році відбувався закритий національний відбір, і двоє з трьох претендентів відмовилися від пропозиції Національної Телекомпанії взяти участь у Євробаченні. Я ж одразу без зайвих роздумів прийняла цю пропозицію", - наголосила співачка.
За її словами, важко знайти пояснення відмові від участі у заході такого рівня.
"Що ми цим хочемо сказати чи довести? Який меседж ми цим несемо світові? Що у нас немає, що винести на світовий рівень? Але це неправда! У нас безліч талановитих артистів, молодих, невідкритих чи знаних лише в Україні імен, які точно гідні представляти країну на Євробаченні", - зазначає співачка.
Вона впевнена, що якщо Україна, а точніше відповідальні за це рішення, захочуть знайти рішення, воно буде знайдене.
"Відмова – це поступ назад. А нам треба йти тільки вперед. Всі ці роки Україна на міжнародній арені заявляла, що ми молода і прогресивна країна. Ми не можемо відмовлятися від Євробачення. Треба шукати рішення і давати дорогу молодим талантам України", - наголошує Руслана.
За її словами, що варто розробити нову, нехай антикризову, процедуру ще одного відбору, дати нові, нехай повторні(але не потворні) можливості для другого шансу.
"Знайти ресурси, час, інші можливості для повторного відбору, чи випрацювати альтернативну процедуру, але представити достойно Україну на конкурсі - для мене це питання навіть не конкурсу, а обличчя країни", - зазначила Руслана Лижичко.
Європейська мовна спілка відреагувала на рішення України відмовитись цього року від участі у Євробаченні. Там сподіваються побачити представника України у наступному році.
Як повідомляла УМ, Національна суспільна телерадіокомпанія України відмовилась від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.
Раніше Кабінет міністрів доручив Держкомтелерадіо разом з НСТУ удосконалити правила відбору на Євробачення. Відповідний проект урядового рішення, який вніс віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко, підтримали на засіданні 27 лютого. Відзначається, що правила мусять змінити "з урахуванням обставин, які викликали широкий суспільний резонанс під час відбору представника України для участі у Євробаченні у 2019 році".
Як повідомляла УМ, 23 лютого MARUV перемогла у фіналі національного відбору "Євробачення-2019" у Києві та мала представляти Україну на пісенному конкурсі в Ізраїлі. Однак згодом стало відомо, що у співачки заплановано сольні концерти в Москві та Санкт-Петербурзі. Це спричинило шквал питань щодо того, чи може співачка їхати на конкурс.
Зранку 25 лютого 2019 року співачка MARUV заявила про тиск на неї з боку Національної телекомпанії України. Ніби-то її нібито намагаються змусити відмовитися від участі в конкурсі. Таке написала на сторінці у Facebook. Вона також заявила про готовність відмовитися від виступів в Росії.
Однак мовник все ж вирішив не укладати із MARUV договір. Наголошують: за правилами "Євробачення", учасник повинен "забезпечити неполітичний характер". А ситуація, яка склалася навколо Нацвідбору цього року, має ознаки політизації.
"Суспільний резонанс, спроби тиску з боку політичних сил, втручання в дискусію культурних діячів та інформаційних структур країни-агресора фактично спричинили політизацію результатів національного відбору", - йдеться у повідомленні Суспільного.
Після цього НСТУ почала переговори з іншими учасниками відбору. Freedom Jazz та Kazka відмовилися представляти Україну на конкурсі.
Понад півмільярда гривень на реалізацію державних політик неефективно використало Міністерство культури та стратегічних комунікацій. >>
До прокуратури для надання свідчень у справі про ймовірні фальсифікації під час виборів у Грузії викликають Президентку Грузії Саломе Зурабішвілі. >>
У Грузії Центральна виборча комісія почала публікувати попередні результати голосування, з наявними даними з майже 99% дільниць партія влади лідирує з 54,24%. >>
Керівник однієї зі спеціалізованих прокуратур у сфері оборони і п’ять керівників обласних прокуратурнаписали заяви про звільнення. >>
Найбільший відсоток прокурорів, які мають інвалідність, за проміжними результатами розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності, виявили у Хмельницькій та Черкаській областях. >>
Із «явними ознаками» самогубства 21 жовтня в технічному приміщенні Полтавського обласного ТЦК та СП знайшли тіло чоловіка. >>