Північні штати США накрив арктичний циклон, який приніс екстремальні морози до -53° С. У Вісконсині, Мічигані та Іллінойсі оголошено надзвичайний стан.
За даними Голосу Америки під час негоди загинуло вже 7 людей.
Про екстремальну погоду, яка буває раз на покоління, в США повідомляє ВВС Україна.
Прогнозують, що протягом наступних п'яти днів температура може опуститися до -30 градусів за Цельсієм на Середньому Заході США, а з врахуванням пронизливого вітру, відчуватиметься ще холодніше.
Влада штату Айова порадила місцевим жителям за можливості не дихати глибоко і не розмовляти на вулиці. ВЧикаго, зафіксовано декілька випадків вуличних пограбувань заради верхнього одягу, коли людям погрожували вогнепальною зброєю.
У штатах Середнього Заходу США Вісконсині, Мічигані та Іллінойсі оголошено надзвичайний стан. Аналогічно вчинили й в більш південних штатах, Алабамі та Міссісіпі.
Співробітник американської Національної метеорологічної служби Джон Гаган зазначив: "Подібна інтенсивність холодного повітря, я б сказав, трапляється раз в покоління".
Метеорологи попередили, що існує загроза отримати обмороження всього за 10 хвилин перебування на сильному морозі.
Пік екстремальних температур, як очікується, припаде на період з вівторка по четвер, коли в Чикаго може бути холодніше, ніж в Антарктиді.
Передбачається, що температура в цьому одному з найбільших міст США опуститься до -33 градусів, але через сильний вітер буде здаватися, що на вулиці мінус 46, попереджає влада.
Сильні снігопади очікують у Вісконсині (до 60 см) та Іллінойсі, а також у південних штатах Алабама і Джорджія.
Президент США Дональд Трамп, відомий своїм небажанням визнавати, що глобальне потепління - результат діяльності людини, пожартував в Twitter, що саме зараз бракує глобального потепління.
"Що сталося з глобальним потеплінням? Швидше повертайся, ти нам так потрібне!" - написав він.
На думку метеорологів, різке похолодання пов'язане з раптовим потеплінням в районі Північного полюса, викликаним теплим фронтом з Марокко.
Через це полярний вихор виявився порушеним, і маси холодного повітря змістилися на південь, розповів AP експерт з вивчення зимових бур Джуда Коен.
Провідні світові вчені вважають, що в результаті глобального потепління, викликаного діяльністю людини, зими у світі можуть стати більш суворими.
Через негоду у вівторок у США скасували понад 1 100 внутрішніх авіарейсів.
У штатах Середнього Заходу закрили тисячі шкіл і підприємств. У деяких містах відкрилися тимчасові центри обігріву.