«Етнічна чистка»: окупанти заселяють Луганщину мігрантами
Російська федерація в 2024 році активно використовує мігрантів для зміни демографічної ситуації на тимчасово захоплених територіях України, зокрема в Луганській області. >>
Палата представників у Конгресі США (фото: Reuters)
Палата представників Конгресу США ухвалила три резолюції на підтримку України: щодо визнання Голододомору геноцидом українського народу, засудження російської агресії в Азові та заклик припинити будівництво "Північного потоку-2".
Про це повідомляє посольство України в США, нижня палата парламенту США одностайним рішенням ухвалила резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.
"Таким чином, на сьогодні обома палатами Конгресу США ухвалено рішення, у яких Голодомор визнано геноцидом українського народу", - підкреслює посольство.
Зазначається, що постановча частина документа містить визнання висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що "Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців".
"Як і аналогічна резолюція, що була ухвалена Сенатом США 3 жовтня цього року, документ також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.
Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії", - йдеться у повідомленні.
Співавторами резолюції виступили понад три десятки конгресменів від Демократичної і Республіканської партій.
Резолюція була представлена 8 червня цього року.
Також парламентарі США взялися за агресію Росії проти України: проголосували за засудження агресії та закликали зупинити газово-економічну експансію РФ в Європу.
Як зазначає "Українська правда", у резолюції проти завершення будівництва російського газопроводу, зокрема, міститься заклик до урядів європейських держав відмовитися від "Північного потоку-2".
Крім цього, висловлюється підтримка запровадженню санкцій відносно газопроводу згідно з частиною 232 "Закону про протидію супротивникам Америки через санкції".
"У резолюції також зазначається, що "Північний потік-2" є кроком у зворотному напрямі у тому, що стосується забезпечення енергетичної безпеки Європи й інтересів США.
Документ містить наполегливий заклик до президента США використати всі наявні інструментарії, щоб підтримати енергетичну безпеку Європи через політику зменшення її залежності від російських енергоносіїв", - повідомляє українське посольство.
У резолюції про Азовське море Палата представників засуджує напад РФ на кораблі ВМС України у Керченській протоці як такий.
"Документ закликає РФ негайно повернути судна та їх екіпаж Україні, припинити порушувати суверенітет нашої держави та чинити перепони українському судноплавству через Керченську протоку, яке має на це право згідно з міжнародними нормами і домовленостями", - йдеться у повідомленні.
Резолюція також підтверджує відданість США надавати українському народові політичну, економічну та безпекову допомогу, необхідну для забезпечення його незалежності, демократичного розвитку і процвітання.
У документі окремо міститься заклик до президента США та союзників і партнерів Сполучених Штатів змусити РФ відповісти за триваючу агресію проти України.
Нагадаємо, будівництво газопроводу "Північний потік-2" через Балтійське море вже почалося і, як очікується, буде завершене до кінця 2019 року.
Як повідомляла "УМ", 21 штат США визнав Голодомор геноцидом українського народу.
Російська федерація в 2024 році активно використовує мігрантів для зміни демографічної ситуації на тимчасово захоплених територіях України, зокрема в Луганській області. >>
Служба безпеки ліквідувала ще одну схему обходу санкцій на експорт української продукції до рф. За результатами комплексних заходів на співпраці з країною-агресором викрито керівництво хімічного підприємства у Черкасах. >>
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
У рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі в середу, 22 січня, президент України Володимир Зеленський провів переговори з лідером німецької ХДС і керівником опозиційної фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Фрідріхом Мерцом. >>
Нового президента обрала Громадська спілка "Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів" (УАВК) – ним став колишній держсекретар Міністерства культури та інформаційної політики Артем Біденко. >>
Завершити війну в Україні за сто днів Президент США Дональд Трамп доручив спеціальному посланнику з питань Росії та України Кіту Келлогу. >>