40-річчя Чорнобильської катастрофи: ЄС закликав росію припинити атаки на ядерні об’єкти України
Негайно припинити всі атаки на ядерні об’єкти в Україні Європейський Союз закликав рф. >>
Польща планує відмовитися від російського газу після завершення довгострокового контракту з «Газпромом» у 2022 році.
Про це в ефірі "Польського радіо" заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський.
"Так, ми хочемо завершити в 2022 році цей російський контракт. Більше того, ми заохочуємо інші країни, наприклад Хорватію, аби вона збудувала газовий термінал на узбережжі Адріатики, який міг би забезпечити газом з інших країн світу цю частину Європи", - заявив Ващиковський.
Міністр додав, що Варшава також ініціювала програму співпраці зі США.
На його думку, в Європі є політики і колишні державні діячі, яких "купує Газпром", і вони кажуть, що Росія нікому не загрожує.
"Відбувається суперництво за величезний ринок Центральної Європи, можна тут додати ще й каспійський газ тощо. І це призводить до того, що є політики, які, потрібно прямо сказати, купуються значною зарплатою Газпрому", - підкреслив глава польської дипломатії.
Ващиковський додав, що колишній канцлер ФРН Герхард Шрьодер напередодні знову захищав Росію, стверджуючи, що Росія нікому не загрожує, зокрема й Польщі.
"Звичайно, за гроші можна сказати усе що завгодно", - констатував Ващиковський.
Нагадаємо, Рада директорів російської "Роснефти" обрала головою екс-канцлера Німеччини Герхарда Шрьодера.
Негайно припинити всі атаки на ядерні об’єкти в Україні Європейський Союз закликав рф. >>
Євросоюз розблокував кредит у 90 млрд євро для України. >>
Двох неповнолітніх, яких держава-агрессор завербувала для масових убивств дітей у навчальних закладах, викрили українські правоохоронці. >>
У двох регіонах росії українські дрони вночі 23 квітня атакували НПС та нафтохімічний комбінат. Вирують пожежі на нафтоперекачувальній станції "Горький" у Нижньогородській області рф та на нафтохімічному комбінаті в Самарській області рф. >>
Угоду з продажу Приазовського газового родовища Верховний Суд визнав недійсною, адже запаси газу на мільярди гривень продали за суму, яка у десятки разів нижча від стартової. >>
Україна відремонтувала ділянку нафтопроводу «Дружба», яку в січні пошкодив російський удар, заявив Президент Володимир Зеленський. >>