Співавторами резолюції, яку мають розглянути на Генеральній асамблеї ООН, виступили 40 країн. у тому числі Україна та США.
Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, пише Укрінформ.
Дипломат зазначив, що консультації з представниками інших країн щодо підтримки голосування продовжуються.
"Проводяться численні двосторонні зустрічі з нашими партнерами і не тільки для того, щоб отримати максимальну підтримку під час голосування", - підкреслив Кислиця.
Він також додав, що мова документа "потужна" і містить чіткі однозначні формулювання, а його метою є "захист прав і свобод громадян на українському півострові".
Кислиця повідомив, що до процесу просування резолюції приєднаються лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і інші члени Меджлісу.
У резолюції визнається, що між Україною та Росією є збройний конфлікт, а також Росію звинувачують у примусовому переведенні українців Криму в російське підданство і невиконанні рішень міжнародного суду ООН.
Також документ засуджує недопуск спостережної місії ООН на територію окупованого півострова, не зважаючи на відповідний мандат спостерігачів.
Серед іншого відмічаються здобутки України у організації роботи та фінансування журналістів та неурядових організацій, які працюють із внутрішньопереміщеними особами та висвітлюють ситуацію в Криму.