Десять держав Євросоюзу запровадили червоний рівень небезпеки через аномальну спеку, повідомляє УНІАН.
Екстремальні погодні умови зафіксовані на території Італії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини, Хорватії, Сербії, Угорщини, Румунії, Польщі, Швейцарії та Словенії.
Крім того, влада Іспанії, Франції, Греції, Македонії і Болгарії запровадили помаранчевий рівень небезпеки. У деяких районах даних держав стовпчик термометра подолав позначку в 40 градусів.
Через аномальні погодні умови в Румунії та Польщі щонайменше дві людини загинули, ще десятки госпіталізовано.
Очікується, що нова хвиля спеки триватиме до середи, 9 серпня.
У той же час, вчені заявляють, що екстремальна погода в Європі до 2100 року може стати причиною смерті понад 150 тисяч людей.
Як передає ТСН, про це йдеться в дослідженні Об'єднаного дослідницького центру Європейської комісії, опублікованому в The Lancet Planetary Health journal.
Удари спеки призведуть до 99% усіх смертей від погоди, а найбільше постраждає південна Європа.
У дослідженні зазначається, що якщо нічого не буде зроблено для скорочення викидів парникових газів та поліпшення політики зменшення впливу на екстремальні погодні явища, то смертність через екстремальну погоду може зрости з 3 тис. осіб на рік (такі дані за період від 1981 року до 2010) до 152 тис. (у період між 2071 та 2100 роками).
"Зміна клімату є однією з найбільших глобальних загроз для здоров'я людей ХХІ століття, і небезпека для суспільства буде дедалі більше пов'язана з небезпекою, пов'язаною з погодою", - сказав один із авторів дослідження Джованні Форз'єрі.