Село Мигія Первомайського району Миколаївщини, яке називають столицею українського рафтингу та «маленькою Швейцарією», потрапило до двадцятки півфіналістів Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017».
Про це повідомляє прес-служба Первомайської райдержадміністрації у вівторок.
«Наше село Мигія потрапило до півфіналу Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017». Експертна рада конкурсу вибрала 20 півфіналістів, хоча на конкурс надійшло більше 300 заявок», - йдеться у повідомленні.
Зазначимо, що до 16 липня триватиме «Неймовірний сільський автопробіг», під час якого експерти відвідають кожне з 20 сіл. А 16 липня розпочнеться фінал конкурсу. На сайті AgroPortal.ua до 16 серпня триватиме онлайн-голосування, паралельно з яким кожний член Експертної ради виставить свої оцінки селам-конкурсантам.
Загальний призовий фонд становить 150 тис. грн. Переможці отримають сертифікат для подальшої закупівлі необхідного для села інвентаря. Також переможець отримає унікальну можливість поїхати в Німеччину для обміну досвідом щодо розвитку самоврядування.
Довідка «УМ»
Мигія — це мальовниче село, де мешкає трохи більше двох тисяч жителів. Це одне з найвизначніших туристичних місць області. Тут збереглися унікальні природні комплекси та об'єкти, які ваблять мандрівників. Тут розташований регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя».
Мигію ще називають столицею українського рафтингу та «маленькою Швейцарією» - за велику кількість скелястих островів посеред Південного Бугу, річкових порогів, багату флору та фауну.
На Мигійських порогах проводяться міжнародні змагання з плавання на байдарках та рафтах, адже байдарочна траса посідає друге місце в Україні за складністю сплавляння. А незабаром тут біля Чорного (родонового) озера здадуть в експлуатацію швидкісний спуск крутонахиленим тросом (тролей).
Село Мигія має багатовікову історію. Тут виявлено поселення епохи неоліту, бронзи (VI, II тисячоліття до н. е.), скіфського періоду (V-II ст. до н. е.) і черняхівської культури (II-VI ст. н. е.). На цій території побував давньогрецький історик Геродот.
На початку XVIII сторіччя на місці теперішнього села було засновано запорізький зимівник.