Комітет міністрів Ради Європи висунув низку вимог до свого члена, Російської Федерації під час ухвалення рішення щодо ситуації в Криму у Страсбурзі в середу ввечері.
Про деякі положення даного рішення розповів міністр закордонних справ Павло Клімкін в дописах у власному Twitter.
Зокрема, комітет вимагає від Росії відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, а також забезпечити допуск до Криму лідерів Меджлісу, яким зараз заборонений в’їзд на півострів.
На думку пана Клімкіна, «це один важель тиску на Росію». Також очікується, що єврокомісар з прав людини здійснить оцінку ситуації в Криму.
Рішення схвалив і Президент України Петро Порошенко у своєму Twitter: «Вітаю унікальне комплексне рішення Комітету міністрів Ради Європи щодо ситуації в Криму! Підтвердження неминучості відповідальності Росії».
Тим самим Рада Європи долучилася до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо Криму, схваленої в грудні 2016 року, та вимагає повного її виконання.
Згодом МЗС України оприлюднило додаткові деталі даного рішення Комітету міністрів Ради Європи. На думку вітчизняних дипломатів, дане рішення є «серйозним внеском ЄС у забезпечення демократичної безпеки в Європі».
«Розглядаємо рішення Комітету міністрів як один з елементів комплексної відповіді міжнародного співтовариства на злочинні дії Російської Федерації в Україні. Це рішення, безсумнівно, посилює позицію по Криму», - йдеться у повідомленні МЗС України.
Зауважимо, що Комітет міністрів Ради Європи є виконавчим органом даної організації, що має право виносити зобов’язуючі рішення. Водночас, Комітет не має засобів покарання країн-членів в разі їх невиконання, окрім політичного тиску.
Членами Ради Європи є 47 країн, включно з усіма державами-членами Європейського союзу.