Декларації близько 200 прокурорів зникли із сайту Національного агенства запобігання корупції, коли ресурс відновив роботу після технічних робіт, антикорупціонери повідомляють, що зробили це на вимогу Анатолія Матіоса.
Про зникнення декларацій повідомляють аналітики проекту “Декларації”, передає Вihus.info. Видання зазаначає, що усі зниклі документи про статки чиновників збережені проектом “Декларації”.
За даними аналітиків, більшість держслужбовців, чиї декларації зникли з сайту, - працівники Генпрокуратури та військових прокуратур.
Серед зниклих документів, зокрема, декларації заступників Головного військового прокурора Віктор Короля та Дмитра Борзих, начальника слідчого відділу Головної військової прокуратури ГПУ Сергія Личика та Військового прокурора Маріупольського гарнізону Олега Улановського.
У НАЗК пояснили, що декларації низки посадовців військової прокуратури були вилучені з Реєстру е- декларацій на підставі рішення про застосування спеціальних заходів безпеки.
Відповідну інформацію відомство поширило у п’ятницю ввечері.
"Декларації низки посадових осіб військової прокуратури були вилучені на підставі відповідного рішення про застосування спеціальних заходів забезпечення безпеки цих працівників та їх близьких родичів відповідно до статей 10, 13, 14 Закону України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів", а саме - постанови заступника Генерального прокурора України – Головного військового прокурора Матіоса А. В", - сказано у заяві.
У НАЗК зазначили, що "такі заходи мають виключний та тимчасовий характер". У відомстві підкреслили, що приховані декларації зберігаються на ресурсах Реєстру і є доступними для перевірки.
"Рішення НАЗК ґрунтується на статті 17 зазначеного Закону, та прийнято з усвідомленням можливих негативних наслідків невиконання постанови. При цьому слід зазначити, що невжиття, несвоєчасне вжиття достатніх заходів для безпеки працівників правоохоронних органів або осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві або розголошення відомостей про заходи безпеки щодо особи, взятої під захист, тягне за собою відповідальність відповідно до законодавства", - кажуть антикорупціонери.