Пісенна мандрівка Бразилією: знак з писанкою і пам’ятник Тарасу Шевченку
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Тільки південна частина Великого Бар'єрного рифу залишилася неушкодженою.
Вчені наголошують на безпрецедентних масштабах знебарвлення Великого Бар'єрного рифу біля берегів Австралії. Як свідчать дані аерозйомки, вже дві третини рифу втратили колір.
Про це повідомляє ВВС у понеділок.
Знебарвлення - це процес, коли корали втрачають симбіотичні водорості зооксантелли. Ці водорості фарбують риф у яскраві кольори. Зооксантелли - це окремі організми, які живуть у симбіозі з коралами. Коли корал "переживає стрес", зооксантелли його залишають.
Саме це і відбувається з Великим Бар'єрним рифом вже кілька років поспіль, кажуть вчені. За даними вчених, вже 1 500 км рифу втратили колір.
За останні місяці найсильніше постраждала середина рифу, тоді як в минулому році процес знебарвлення активно проходив у його північній частині.
Рік тому вчені попереджали, що для відновлення прошарку водоростей, який вкриває корали, потрібно як мінімум 10 років. Зараз вчені побоюються, що шансів на відновлення коралів залишилося дуже мало. Також, з точки зору вчених, процес знебарвлення загрожує вже самому існуванню рифа.
Як пояснюють вчені, втрата кольору відбувається через підвищення температури води довкола коралів.
За словами професора Террі Хьюза з Університету Джеймса Кука, світова спільнота має терміново вжити заходів для боротьби зі зміною клімату.
Австралійські вчені вивчили стан майже 800 коралових рифів і прийшли до висновку, що тільки південна частина Великого Бар'єрного рифа залишилася неушкодженою.
Великий Бар'єрний риф, що простягнувся вздовж північно-східного узбережжя Австралії на 2 500 км, є найбільшим в світі кораловим рифом. Він складається з понад 2 900 окремих коралових рифів і близько 900 островів у Кораловому морі.
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>
Гіпотетична поява солдатів КНДР на російсько-українському фронті щонайменше підвищила градус кипіння у світовому інформаційному просторі. >>
Світ завмер в очікуванні виборів президента США, результати яких матимуть великі геополітичні наслідки для всієї цивілізації. >>
Щонайменше дев'ять випадків, коли судна "тіньового флоту" росії, починаючи з 2021 року, залишали нафтові розливи у світових водах, виявили журналісти. Імовірним джерелом був танкер "Іннова", який в той час перевозив 1 мільйон барелів санкційної російської нафти з росії. >>
Створення фонду фінансового посередництва (FIF) для підтримки України схвалила Виконавча рада Світового банку. >>