«Чистка» вишів: масові відрахування студентів почалися в Україні
За пропуски занять в Україні почалися масові відрахування студентів. >>
Польські вчителі проводять загальнонаціональний страйк з вимогами до влади не скорочувати персонал і підвищити зарплати у п'ятницю.
Про це повідомляють ЗМІ Польщі у п’ятницю.
За оцінками Об’єднання вчителів Польщі (ZNP), до денного протесту, під час якого у школах не буде уроків, приєднається 40-45% шкіл по всій країні.
За словами голови ZNP Славоміра Броняжа, протест полягає у відмові працівників освіти від виконання праці впродовж робочого дня. При цьому, вчителі зіткнулися з “нечуваним” тиском і протидією проведенню страйку з боку державних органів і кураторів освіти у польських воєводствах.
Напередодні глава польського уряду Беата Шидло заявляла, що вважає цей страйк “політичним”, оскільки проблеми в освіті потрібно вирішувати, але “не коштом дітей”.
Рішення щодо проведення страйку керівництво ZNP прийняло ще на початку березня. Об’єднання вчителів Польщі вимагає від влади задекларувати відмову від масових звільнень учителів і шкільного персоналу до 2022 року і узяти на себе чіткі зобов’язання не знижувати їм зарплати, а навпаки, підвищити її на 10%.
Зауважимо, польський уряд вирішив провести реформу у сфері освіти, що викликала супротив в освітянському середовищі Польщі. Зокрема з триступеневої системи середньої освіти школа-гімназія-ліцей уряд хоче ліквідувати середню ланку — гімназію.
Востаннє загальнонаціональний страйк учителів проводився в Польщі 10 років тому.
За пропуски занять в Україні почалися масові відрахування студентів. >>
У Берліні під час переговорів американці вперше однозначно заявили про реальні безпекові гарантії для України, що передбачають військову участь США у відповідь на відновлення російської агресії. >>
Місію із захисту ключового логістичного вузла в Польщі, через який надходить військова допомога Україні від країн НАТО офіційно розпочали Нідерланди: розгорнуто зенітно-ракетні комплекси Patriot та NASAMS. >>
Дані десятьох російських вчителів, які переїхали на тимчасово захоплені території для ідеологічного перевиховання українських дітей оприлюднило Головне управління розвідки Міністерства оборони. >>
Поблизу польського міста Жичин невідомі зловмисники підірвали залізничну колію. >>
Диверсія на польській залізниці, яка сталася в неділю 16 листопада на колії, яка веде до України, була вчинена шляхом підкладення вибухівки. >>