Український олігарх Дмитро Фірташ був затриманий через відмивання грошей представниками прокуратури Відня невдовзі після того, як австрійський суд дозволив екстрадицію мільйонера до США.
Про це повідомили у прокуратурі Відня у вівторок.
Речниця прокуратури наголосила, що технічно затримання Фірташа не пов'язане з рішенням суду про екстрадицію і здійснюється на підставі європейського ордера, виданого Іспанією, де його звинувачують у відмиванні грошей, передає Deutsche Welle.
Перед цим окремі журналісти повідомили про затримання Фіртаща в будівлі суду, але прес-служба українського олігарха не побажали визнавати цей факт і заперечили його.
"Інформація про арешт не відповідає дійсності. Там не було поліції. Судовий пристав відтіснив журналістів, які не давали Фірташу вийти із зали суду", - повідомили у прес-службі Фірташа.
Зауважимо, що насправді йдеться не про арешт, а про затримання (що підтверджує і прокуратура Відня), адже лише суд може ухвалити рішення про арешт підозрюваного.
Блогер Бачо Корчілава вважає, що олігарх помилився, бо вважав, що за гроші можна вирішити все навіть у Австрії.
«До того ж, тут ще наклалася німецька справа Фірташа та ще й іспанська. І суддям стало зрозуміло, що перед ними мафіозі», - написав Бачо Корчілава у Facebook.
Він прогнозує, що міністр юстиції Австрії Вольфганг Брандштеттер таки підпише дозвіл на екстрадицію Фірташа до США.
І додає: «Їм буде вигідніше його віддати і переклати все на американців. І ще одна деталь: Вольфганг Брандштеттер на початку лютого перебував з візитом у Вашингтоні».
Нагадаємо, що у вівторок Вищий земельний суд Відня задовольнив апеляцію австрійської прокуратури на попереднє рішення австрійського суду, який відмовив в екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа в США.
Тим самим суд визнав що екстрадиція українського олігарха можлива. У той же час суддя уточнив, що "остаточне рішення про екстрадицію приймає федеральний міністр юстиції".
Нагадаємо, Дмитро Фірташ був затриманий в Австрії в березні 2014 року на запит американських слідчих, але його випустили під заставу у 125 мільйонів євро.
Сполучені Штати направили до Австрії запит на екстрадицію Фірташа, але 30 квітня 2015 року Земельний суд Відня у кримінальних справах відмовив Мінюсту США і не віддав олігарха.
Пізніше Фірташ направив до Конституційного суду Австрії подання з вимогою визнати неконституційною угоду про екстрадицію між Австрією і Сполученими Штатами, але суд відмовив у розгляді скарги.
Таким чином апеляційний суд отримав змогу розглянути скаргу прокуратури на рішення суду першої інстанції про заборону екстрадиції Фірташа до США.
У разі екстрадиції до США олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.