У Святошинському райсуді представили нове відео розстрілів на Майдані (відео)

07:32, 15.02.2017

Момент розстрілу на Майдані 20 лютого 2013 року (скріншот відео)

Під час судового засідання 14 лютого у Святошинському районному сіді стороною захисту було представлено нове, раніше неопубліковане, відео розстрілу протестуючих на Майдані Незалежності 20 лютого 2014 року.

На кадрах, які ймовірно, знімалися з готелю "Україна", видно, що вогонь ведеться з-за вантажівок, які стоять перед бетонними барикадами. Саме за ці барикади відходили і перебували тривалий час, зокрема, особи у формі спецпідрозділу "Беркут".

На відео можна побачити, що особи в чорній формі ховаються за барикаду з вантажівок, а також, що їх дії супроводжуються спалахами та появою порохових газів з-за барикади. Після цього видно, як падають від поранень протестувальники на Інститутській.

Автори відео наразі невідомі. За словами представників потерпілих, відео надійшло на пошту одному з них.

На думку прокурора Департаменту спецрозслідувань ГПУ Романа Псюка, ці кадри свідчать про те, що наступу з боку протестувальників не було. Метою було підпалити шини і створити димову завісу. Про це він розповів в ефірі "Громадського", яке опублікувало відео в мережі.

Адвокат екс-бійців "Беркуту" Маринченка та Аброськіна Олександр Горошинський вважає, що відео не надає нової інформації.

"Давайте не казати того, чого немає. Треба дочекатися експертизи по балістиці", — сказав він.

Горошинський також вважає, що на суд чиниться тиск. 




Наразі суд відбувається лише над 5 колишніми спецпризначенцями київського «Беркуту», а 21 підозрюваний знаходяться у розшуку.

Росія відмовила у екстрадиції 12 осіб, що звинувачуються у розстрілі учасників масових протестів на київському Майдані Незалежності та вул. Інститутській 20 лютого 2014 року, під приводом того, що вони є громадянами РФ.

Нагадаємо, 48 людей загинули в результаті розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року. 80 осіб отримали поранення саме від обстрілів з боку «Беркуту».

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

У Шевченківському райсуді Києва продовжують розглядати справи "постраждалих 30 листопада" 2013 року. У зв'язку з затягуванням справи активісти постійно перебували в приміщенні суду з 30 листопада до 26 грудня 2016 року, доки Генпрокурор не взяв під особистий контроль просування судових розглядів.