Українські артисти третій рік відмовляються від виступів у Росії після початку військової агресії "сусіда". Така принципова позиція притамання багатьом виконавцям.
Вони відмовляються розважати публіку на сценах країни-агресора. Відомі співаки з усієї України показують приклад патріотичності та жертвують матеріальними благами, адже гонорари за виступи в Росії пропонуючи чималі.
До вашої уваги 15 українських музичних гуртів та виконавців, які принципово не відвідують Росію, а деякі з них – навіть заборонені там.
Океан Ельзи. "Останній концерт в Росії у нас був залі аеропорту Шереметьєво. Зрозуміло, що ми сумуємо за мільйонами наших прихильників в Росії, а вони ще більше сумують за нами. Багато з них мають змогу приїздити на наші концерти в Україну", – сказав Святослав Вакарчук на одній з прес-конференцій гурту.
Гурт скасував усі заплановані виступи в Росії після того, як пітерський депутат Віталій мілонов звернувся до міністра культури РФ з проханням заборонити гастролі "Океану Ельзи". Після цього, гурт відмовляється від запрошень до Росії.
Тіна Кароль. Свою позицію вона прокоментувала так: “Я артист, який зумів поставити національні інтереси вище за власні. Я люблю свою країну, яка мене виростила. Мені не потрібно загравати ні з ким. Мої гастролі в Росії зараз недоречні, але коли-небудь настануть і інші часи”. Артистка не відчуває браку можливостей - курує творчі проекти в Україні та активно співпрацює із світовими зірками.
"Воплі Відоплясова". Фронтмен гурту Олег Скрипка постійно відвідує зону АТО та дає благодійні концерти для допомоги дітям, чиї батьки загинули від рук окупантів.
Друга Ріка. “Вважаю позицію Лорак неприпустимою щодо своєї рідної країни і до фанатів, які платять гроші за те, щоб послухати її пісні. При зустрічі я б сказав Лорак про те, що її позиція є лузерською і ганебною”, – висловив свою думку фронтмен гурту Валерій Харчишин.
MAD HEADS. Лідер гурту Вадим Красноокий у жовтні 2016 року виступає проти будь-якого співробітництва з Росією: економічного чи культурного. "Ми з Росією практично у стані війни, і в таких умовах, я вважаю, що взагалі будь-які продукти російського виробництва, ми не повинні приймати. Тільки трофейне може сюди заїжджати до того часу, поки не закінчиться війна, поки не буде перемир’я, реальне, потім буде мир, і після того можна буде налагоджувати стосунки …".
Бумбокс. Фронтмен гурту “Бумбокс” Андрій Хливнюк заявив, що не може їхати в РФ як громадянин і виступати в Росії не буде. За словами Андрія, він продовжує спілкуватися зі своїми російськими промоутерами, проте їхати в країну-агресора нізащо не буде.
СКАЙ. Позицію виконавців представив лідер гурту Олег Собчук. Він каже, що музиканти поїдуть в Росію лише тоді, як настане мир.
“Погодимось в Росії, коли закінчиться путінський режим і до влади прийдуть адекватні люди. Творчість повинна бути без кордонів, у кожній країні є хороші, думаючі та мудрі люди, які страждають від того, що їхній улюблений музикант чи гурт не має змоги дати концерт через якісь політичні непорозуміння. Такого не повинно бути сьогодні, але, на жаль, зараз саме така ситуація. Сподіваємося і віримо, що скоро все зміниться на краще – буде мир, повага та порозуміння між нашими країнами, – розповів Собчук Радіо 24
Джамала. Переможниця Євробачення-2016 не одноразово наголошувала, що не може давати концерти в Росії, і в Криму виступить, тільки коли він знову стане українським.
“Я боюся цих заголовків. Я боюся, що коли приїду в Москву, там скажуть: “Джамала наша”. І я не хочу давати шанс використовувати моє ім’я. Хочу почекати, коли вирішиться цей конфлікт. Хочу, щоб закінчилася війна в Донецьку. І щоб Крим був українським. Тоді я обов’язково приїду, і буде концерт, якого ви ще не чули”, – підкреслила співачка.
DZIDZIO. Шлях до Росії гурту виявився закритим після низки концертів у зоні АТО. Наприклад, улітку 2016 року DZIDZIO виступали для прикордонників та військових у Краматорську.
Onuka. Солістка ONUKA Наталя Жижченко каже, що гурт постійно запрошують співати в Росію, але колектив поки повністю відмовився від концертів у сусідній країні через нестабільну політичну ситуацію.
“Шанувальників навіть зараз у нас є там багато, і у нас мав бути тур. Я його скасувала. На це у мене були конкретні причини. І ONUKA поки що не їздить до Росії і не поїде, поки ситуація в країні не владнається”, – прокоментувала Жижченко.
Pianoбой. "У нас було багато незрозумілих історій з концертами в Росії, після яких ми вирішили туди не їхати. В цій ситуації я собі абсолютно не уявляю ці концерти. А в Крим нас і не звали за весь цей час, і я насправді не уявляю собі цього", – прокоментував відмову від концертів екс-клавішник "Океану Ельзи" Дмитро Шуров.
Оля Полякова. Позиція Олі Полякової стала неочікуваною: тісні родинні зв'язки, сценічний образ "діви в кокошнику" та приклад інших поп-виконавиць відкривають чудові перспективи в сусідній країні. "У Росії добре розвивалася моя кар’єра, і мені довелося зробити свідомий вибір: відмовитися від гастролей, які приносили хороші гроші. Просто тому, що це неможливо і неприпустимо під час такого складного конфлікту, де абсолютно очевидна агресія щодо моєї країни”, – розповіла в одному зі своїх інтерв’ю Полякова.
Анастасія Приходько. Співачка стала відомою після того, як представляла Росію на конкурсі Євробачення-2009. Зараз її позиція діаметрально протилежна. Анастасія Приходько заявила, що не виступила б там за “будь-які гроші світу”. Вона активно займається волонтерством та виступила у ролі одного із авторів документального фільму про десантників "Я піду за сонцем".
Свої відносини з російською публікою вона коментує так: “Оскільки я у них починала, вони чомусь мене вважають своєю, але я не їхня, я – українська дівчина, з Великої держави, тому мені байдуже, що вони про мене думають. А я ставитимуся до них так, як вони на це заслуговують. Раніше ми віталися, спілкувалися, а зараз – до побачення. Росія для мене закрита, не знаю, що має статися, щоб щось змінилося в моїй голові, будь-які гроші світу мене не змусять віддати все те, що я зробила тут . Україна – це країна, в якій я зараз живу”.
"Тартак". Сашко Положинський на сторінці у Фейсбук виклав знущальний діалог з помічником депутата держдуми РФ, що запрошували гурт на виступ в окупованому Криму:
"- Здраствуйтє! Ета памощнік дєпатута Госдуми... Ми хатім прігласіть вас виступіть на закритай вєчєрнкє в Криму.
- Ви нічево нє пєрєпуталі? Ви хатітє пригласіть украінскую группу "Тартак" виступіть в Криму?!
- Да, імєнна группу "Тартак", а што здесь такова?!
- "Тартак" пока нє виступаєт в Криму.
- А пачєму?!"...
Відмова від виступів у Росії для багатьох українських виконавців надала додаткові можливості для розвитку та творчості. Виявилося, що репутація, незаплямована співпрацею з окупантами, може принести багато позитиву.