Пісенна мандрівка Бразилією: знак з писанкою і пам’ятник Тарасу Шевченку
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Збройні сутички сталися між вояками Азербайджану і Вірменії на кордоні між державами поблизу Нагорного Карабаху. Загинули щонайменше четверо солдатів і ще кілька були поранені.
Про це повідомляє «Радіо Свобода» у четвер.
Зокрема, міністерство оборони Вірменії поінформувало про 3 загиблих і кількох поранених своїх військових під час сутичок, які вірменська сторона назвала «спробою проникнення Азербайджану».
У свою чергу Міноборони Азербайджану заявило про одного загиблого свого військового.
Речник Міністерства оборони Вірменії Артсрум Ованісян написав у Facebook, що обстріли з гранатометів та снайперських гвинтівок велися біля села Чінарі.
Нагадаємо, що Вірменія й Азербайджан перебувають у стані конфлікту через Нагірний Карабах. Це автономія у складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю.
Автономія в односторонньому порядку проголосила 1991 року незалежність у перебігу протистояння кінця 1980-х і війни 1990–1994 років, унаслідок якого Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що цей регіон окупувала Вірменія.
Внаслідок конфлікту довкола Нагірного Карабаху загинули близько 30 тисяч людей, сотні тисяч стали біженцями.
Азербайджан не контролює не тільки сам Нагірний Карабах, а й прилеглі до нього території, які ніколи не належали до складу автономії, – всього близько 20% своєї міжнародно визнаної території.
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>
Гіпотетична поява солдатів КНДР на російсько-українському фронті щонайменше підвищила градус кипіння у світовому інформаційному просторі. >>
Світ завмер в очікуванні виборів президента США, результати яких матимуть великі геополітичні наслідки для всієї цивілізації. >>
Щонайменше дев'ять випадків, коли судна "тіньового флоту" росії, починаючи з 2021 року, залишали нафтові розливи у світових водах, виявили журналісти. Імовірним джерелом був танкер "Іннова", який в той час перевозив 1 мільйон барелів санкційної російської нафти з росії. >>
Створення фонду фінансового посередництва (FIF) для підтримки України схвалила Виконавча рада Світового банку. >>