КМУ розширив можливості для військових отримати високофункціональні протези
Кабміністрів підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
Українців втягують у злочинні схеми шахрайським способом, тому нашим співвітчизникам не радять їздити до країни-агресора. Так, близько тисячі українців засуджено в Росії саме через наркотики, але більшість справ проти них сфабрикована.
Про це заявляє МЗС України у четвер.
«Держава-агресор продовжує ігнорувати взяті на себе зобов’язання в рамках Мінських домовленостей щодо обміну заручників і незаконно утримуваних осіб за принципом «всіх на всіх». Хоча й в Україну повернулося шестеро бранців, їхня кількість не зменшилася, а, навпаки, зросла: наразі нам відомо про політично вмотивоване утримання на території держави-окупанта щонайменше 17 українців», - йдеться у заяві.
За твердженнями українських дипломатів, ще більше наших співвітчизників безпідставно затримано та заарештовано на окупованому Кримському півострові. Ще понад сто українців «у жахливих умовах утримуються російсько-терористичними силами в окупованих районах Донецької та Луганської областей».
При цьому, Росія продовжує практику систематичних безпідставних відмов українським консулам у наданні дозволів на відвідання українських політичних в’язнів.
«Існують беззаперечні свідчення щодо систематичного застосування щодо громадян України, які утримуються на території Росії та на окупованих територіях, недозволених методів дізнання, тортур, методів психологічного тиску», - наголошують в МЗС.
Занепокоєння вітчизняних дипломатів викликала й ситуація з громадянами України, яких «шахрайським способом було втягнуто в незаконні схеми із розповсюдження наркотичних речовин на території Росії».
«Фактично наслідками реалізації таких схем є вербування та втягування наших співвітчизників у незаконну діяльність на території Росії. Лише протягом цього року в Росії за вчинення злочинів у сфері наркообігу було засуджено майже тисячу наших співвітчизників, кримінальні справи більшості з яких базувалася на сфабрикованих матеріалах», - йдеться у заяві.
МЗС також наголошує: «Зловмисність дій Кремля стосовно громадян України набула настільки непрогнозованого і загрозливого характеру, що в Україні змушені застерігати співвітчизників від здійснення поїздок на територію Російської Федерації та на тимчасово окуповані нею українські території».
Відтак, МЗС України вимагає від Російської Федерації негайно і без будь-яких додаткових умов звільнити усіх незаконно утримуваних громадян України, припинити практику політичного переслідування та репресій стосовно наших співвітчизників.
Також Україна закликає держави-члени ООН вжити подальших консолідованих кроків для посилення тиску на Росію через злісне порушення нею ключових положень міжнародного права.
Кабміністрів підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
У столичному Національному музеї декоративного мистецтва проходить виставка «70: вчора, сьогодні, завтра», присвячена 125-річчю заснування музейної колекції та 70-річчю з дня утворення музею, як окремої інституції. >>
Вперше Україна отримала скраплений природний газ зі США - постачання відбувалось через Грецію. >>
Приймально-передавальні пристрої були на танкері Eagle S, який Фінляндія затримала за підозрою у звʼязках з російським тіньовим флотом та причетності до пошкодження підводних морських кабелів. Вони перетворили судно на шпигунський корабель для рф. >>
Повітряні Сили ЗС України разом з іншими складовими Сил оборони 26 грудня завдали удару по захищеному об’єкту збройних сил рф у Орловській області. >>
Нове державне свято зʼявиться в Україні: йдеться про День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття — його щорічно святкуватимуть 21 травня. >>