Зеленський про вибори після війни, програш Орбана та удари по Ірану
Вибори в Україні відбудуться не під час тимчасового перемир'я, а після закінчення війни. >>
Українцям не радять їздити до Росії.
Державна прикордонна служба України застерігає українців від поїздок до Росії, оскільки російські спецслужби, зокрема, ФСБ, чинять тиск на українців, а декого схиляють до співробітництва.
Про це повідомив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян на своїй сторінці Facebook в четвер.
«Держприкордонслужба України в черговий раз рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Росії без зайвої необхідності», - написав пан Слободян.
За його словами, російські спецслужби ведуть облік громадян України, які постійно їздять до Росії за допомогою прикордонної бази «Каскад-Поток».
«В зоні ризику: особи, які постійно перетинають україно-російський кордон у приватних справах; мають родичів у прикордонних районах Росії; мають автомобіль російської реєстрації», - попереджає помічник голови Держприкордонслужби.
Схема є наступною: якщо спрацьовує база «Каскад-Поток», російські прикордонники вилучають у громадянина України паспорт та доповідають старшому зміни або ініціатору постановки на контроль. Особу та транспортний засіб виводять з загального потоку для очікування прибуття ініціатора.
«Під час опитування спецслужби залякують українських громадян та погрожують заборонити в’їзд на територію Росії. Іноді трапляються випадки вимагання грошових коштів. Здебільшого задають питання про особисту участь в АТО або участь близьких родичів, суспільно-політичну обстановку в Україні та співпрацю зі структурами Служби безпеки України», - вказує Олег Слободян.
Представники російських спецслужб також відбирають в українців мобільні телефони та перевіряють їхній вміст і контакти.
«У ході бесід з громадянами України, які затримувалися на території Росії, стало відомо про неодноразові спроби співробітників ФСБ схилити їх до конфіденційного співробітництва або змусити зізнатись у розвідувальній діяльності на користь України. Багато з них розповідали про застосування проти них фізичної сили, зокрема для того, аби останні зізналися в злочинах, яких вони не скоювали (наприклад, крадіжка)», - додають у Держприкордонслужбі.
Нагадаємо, Україна готується запровадити візовий режим з Росією.
Вибори в Україні відбудуться не під час тимчасового перемир'я, а після закінчення війни. >>
Андрій Єрмак, ескерівник Офісу президента, очолив створений за його ініціативи при Національній асоціації адвокатів комітет з питань захисту постраждалих від збройної агресії проти України, компенсаційних механізмів та євроінтеграційного правового забезпечення відновлення. >>
Міжнародний Паралімпійський комітет заборонив українським паралімпійцям використовувати форму з мапою України на зимовій Паралімпіаді-2026. >>
Мілітарна ескалація на Близькому Сході, внаслідок якої ліквідовано іранського духовного лідера Хаменеі, але не призвело до падіння реакційного режиму ісламістів, зайве засвідчує: сильні світу цього остаточно стали надавати перевагу силовим методам для врегулювання двох й багатосторонніх суперечок. >>
Українські дрони в ніч проти 2 березня атакували Новоросійськ, внаслідок чого загорівся російський нафтовий термінал «Шесхаріс» на Чорному морі. >>
Цьогорічний чемпіонат України з легкої атлетики в приміщенні зібрав вітчизняних спортсменів найвищого рівня. Уперше за п'ять років на ЧУ приїхала іменита Ярослава Магучіх. На церемонію відкриття триденного турніру запросили велику когорту поважних спортивних функціонерів на чолі з президентом НОК Ук >>