Польща висунула ультиматум президенту Євроради Дональду Туску

17:47, 06.12.2016

Дональд Туск отримав ультиматум з Батьківщини.

Польський уряд дає президенту Європейської ради Дональду Туску час до травня, аби той змінив своє ставлення до польського уряду, і офіційна Варшава мала якусь користь від перебування поляка на високій європейській посаді.

 

Про це офіційно заявив міністр МЗС Польщі Вітольд Ващиковський у вівторок.

 

«Проблема полягає в тому, що за два роки каденції Дональда Туска на посаді глави Євроради ми, як Польща, не отримали жодної користі. Він має час до травня, коли відбудуться вибори нового глави Євроради, аби змінити свою позицію, своє ставлення до польського уряду», - заявив пан Ващиковський.

 

Зі свого боку, міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський в ефірі радіо RMF.FM у вівторок нагадав, що Туск після колишнього президента Європарламенту Єжи Бузека є другою політичною фігурою від Польщі і партії «Громадянська платформа» на високій посаді в Євросоюзі, але це нічого не принесло Польщі.

 

«Якщо йдеться про те, що він міг зробити як голова Євроради для польської позиції в Євросоюзі, то він нічого для Польщі не зробив», - підкреслив пан Щерський.

 

Зазначимо, що Дональд Туск нещодавно повідомив, що колеги з інших європейських країн здивовані тим, що уряд Польщі не хоче підтримати його на другу каденцію президента Євроради.

 

Для того, щоб заблокувати кандидатуру колишнього прем’єра Польщі на посаду президента Євроради, Польщі потрібно зібрати коаліцію з 16-ти країн, що може бути непросто.

 

Сам Туск нещодавно в коментарі польським ЗМІ не виключив свого повернення до польської політики, враховуючи непогані дані соцопитувань.  

 

Нагадаємо, що пан Туск є президентом Євроради з 1 грудня 2014 року. Його каденція завершується у травні 2017 року. Він має непогані шанси залишитися на цій посаді наступні 2,5 роки.

 

Відносини Польщі і Єврокомісії останнім часом є досить складними. У Брюсселі закидають уряду країни порушення демократичних прав. Офіційний Брюссель в цьому році ініціював щодо Польщі процедуру оцінки стану демократії у країні.