Верховний Суд узаконив руйнування садиби Зеленських у Києві, фото
Верховний суд визнав законним руйнування в Києві історичної садиби Зеленських. >>
Перша англомовна канадська стрічка «Гіркі жнива» про Голодомор в Україні 1932-1933 рр. вийде в широкий прокат у багатьох країнах світу в лютому 2017 року. Фільм створено у західному стилі.
Про це повідомив продюсер стрічки Ян Ігнатович під час презентації фільму в Києві у п’ятницю.
На його думку, надзвичайно символічним є те, що презентація фільму відбувається саме в ті дні, коли українці всього світу вшановують пам'ять жертв Голодомору.
«І тут, у столиці України, я з гордістю повідомляю про скорий вихід нашого фільму «Гіркі жнива». Вже в лютому 2017 року перша англомовна стрічка про Голодомор, створена у стилі західних фільмів, демонструватиметься на великих екранах в Америці, Канаді, Англії, Австралії, Німеччині, Іспанії, багатьох інших країнах, в тому числі в Україні. Український глядач першим побачив важливі телевізійні фрагменти нашого фільму», - сказав пан Ігнатович.
Канадський продюсер зазначив, що досі не існувало англомовного художнього фільму про ці трагічні події, і пересічні люди в англомовному світі майже нічого не знають про цю трагедію українського народу.
«Тепер такий фільм маємо. «Гіркі жнива» дозволять західному глядачеві відчути український дух, українську силу та мужність, дізнатися про людські страждання та нездоланність України», - наголошує Ян Ігнатович.
Продюсер розповів, що «Гіркі жнива» - це історична епопея і водночас зворушлива історія кохання молодої пари в часи Голодомору. Створений на основі реальних подій, цей фільм представляє світові справжню історію геноциду, вчиненого сталінською рукою. Його наслідком стала мученицька смерть мільйонів українців.
За словами Ігнатовича, ця масштабна картина створена міжнародною творчою групою з інтернаціональним акторським складом. Зокрема, режисер стрічки - канадець українського походження Джордж Менделюк, він же разом із Річардом Бачинським-Гувером є автором сценарію. Оператор - британець Дуглас Мілсом.
Музику до фільму написав відомий британський композитор Бенджамін Воллфіш.
Головні ролі у стрічці виконали британець Макс Айронс - син відомого актора Джеремі Айронса - та зірка останньої екранізації «Знедолених» Саманта Баркс.
У фільмі також знялися британці Теренс Стемп і Тамер Хассан, канадець Баррі Пеппер.
Продюсер Ігнатович каже, що для нього особисто цей фільм має особливе значення, адже його «родина відчула на собі лещата радянського державного терору і була змушена полишити свою батьківщину».
Саме тому, коли Річард Бачинський звернувся до нього з ідеєю і сценарієм фільму, він одразу підтримав цей проект фінансово, розуміючи його значення для поширення правди про Голодомор у західному світі, для нагадування людству про цей страшний злочин.
Нагадаємо, що роковини Голодомору щорічно вшановуються в Україні у четверту суботу листопада. Цього року це 26 листопада.
Зазвичай по всій Україні у цей день відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників та запалють їх у вікнах своїх домівок.
Верховний суд визнав законним руйнування в Києві історичної садиби Зеленських. >>
Уряд Великої Британії нещодавно без публічного оголошення поставив Україні десятки крилатих ракет Storm Shadow – ще до рішення дозволити Україні бити західними ракетами по цілях на території рф. >>
Російська федерація в ніч на вівторок 26 листопада випусила рекордну кількість дронів – 188, протиповітряна оборона збила 76 безпілотників, 95 БпЛА —локаційно втрачені через дію РЕБ. >>
У Львові помер політичний в'язень сталінських концтаборів, художник і письменник, член Львівського регіонального суспільно-культурного товариства "Надсяння", Іван Мігус. Йому був 91 рік. >>
У цей день в 1838 році в с. Стеблів, Богуславського повіту Київської губернії, російської імперії, народився один із найяскравіших українських письменників, лінгвістів, етнографів та фольклористів – Іван Нечуй-Левицький. >>
Співробітниця кінологічного центру поліції Київщини Катерина Бєляєва цими днями разом зі своїми чотирилапими помічниками стала однією з учасниць проєкту «Галерея героїв». >>