Затримано клірика УПЦ (МП) – був інформатором рф і шпигував за оборонцями Харкова, фото
Служба безпеки затримала настоятеля одного із храмів Харківської єпархії УПЦ (МП), який підозрюється у роботі на ворога. >>
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет вважає, що політичні сили повинні не розпалювати ворожнечу в суспільстві, а співпрацювати між собою для блага України, щоби не популістськими закликами, а відповідальною діяльністю переконувати виборців довірити їм владу на чергових виборах.
Про це йдеться у зверненні патріарха Фларета до українського народу з нагоди Дня Свободи та Гідності, який відзначається у понеділок.
«З усією відповідальністю, як громадянин хочу засвідчити перед українським народом - для блага нашої країни обрані на демократичних і вільних виборах інституції, а саме Президент, Верховна Рада і місцеві органи самоврядування, повинні виконувати свої повноваження до кінця визначеного законом строку», - вважає предстоятель Української православної церкви Київського патріархату.
На його думку, на кожних виборах є переможці та переможені, за наслідками виборів формується політична більшість і опозиція.
«Однак якщо кожного разу незадоволені своїм програшем і опозиційним становищем політики будуть вимагати перевиборів – країна зануриться в хаос, потоне в популізмі та прийде до повного руйнування державних інституцій», - застеріг патріарх Філарет.
За його словами, в умовах зовнішньої агресії така безвідповідальна політична поведінка здатна привести до повного знищення української державності – як це сталося століття тому під час Української революції, коли через незгоду серед українських політиків молоду державу окупували кремлівські більшовики.
Патріарх Філарет визнає, що є багато приводів для критики як конкретних політиків, так і цілих державних інституцій, проте критика окремих осіб та їхніх дій не має перетворюватися на руйнування і знищення самих основ державності.
«Критикуючи дії Президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради та інших інституцій, потрібно зберігати повагу та підтримувати самі ці інституції – тільки так може працювати демократична країна», - вважає предстоятель УПЦ КП.
Патріарх нагадав, що «і Помаранчева революція, і Революція Гідності сталися тоді, коли державна влада на всіх рівнях і у всіх гілках перестала належним чином виконувати свої обов'язки, коли вона свідомо стала на шлях неправди і обману власного народу, коли злочинці отримували від держави схвалення, а чесні громадяни зазнавали переслідування».
Він констатував, що за власну державність, незалежність, за гідність і свободу український народ заплатив у минулому та платить тепер дорогу ціну - ціну крові та життя патріотів.
«Лише наша громадська відповідальність, мудрість, суспільне єднання здатні зберегти і примножити, а не бездумно розтратити те, що так дорого здобуте», - підкреслив патріарх.
У цьому зв'язку предстоятель УПЦ КП нагадав слова Захара Беркута - героя однойменного твору Івана Франка, які втілилися в Революції Гідності та привели народ до перемоги: «Доки будете жити в громадськім порядку, дружно держатися купи, незламно стояти всі за одного, а один за всіх, доти ніяка ворожа сила не побідить вас».
Служба безпеки затримала настоятеля одного із храмів Харківської єпархії УПЦ (МП), який підозрюється у роботі на ворога. >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>
«Сим знаком переможеш» — таку назву має проєкт, який наповнив сучасниммистецтвом, пов’язаним з духовною спадщиною, місто Жовкву та околиці. >>
Епіцентр землетрусу зафіксований у 8 кілометрах від гори Афон, яка є святинею православного світу. >>
Зранку 18 вересня Служба безпеки України проводить обшуки Свято-Введенському чоловічому монастирі УПЦ МП на столичному Печерську. >>
Рішення України заборонити діяльність в країні російської церкви.Папа Римський Франциск засудив у неділю, 25 серпня. >>