Закарпатський депутат Батрина «заробив» довічне за підрив гранат у сільраді
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
(Фото з ФБ-сторінки Романа Маселка)
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду 55-річний Володимир Мельничук пройшов кваліфікаційне оцінювання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України попри те, що свого часу, своїм рішенням забороняв акції протесту на Майдані. Замість покарання цей суддя вершитиме правосуддя довічно.
Про це повідомляє адвокат Роман Маселко, який опікується справами євромайданцівців на своїй сторінці у Facebook.
«Суддя Майдану» пройшов кваліфікаційне оцінювання ВККС та вже спокійно довічно буде продовжувати вершити «правосуддя» та отримувати підвищену заробітну плату. І не простий суддя, а той, який підтримав сумнозвісне рішення про заборону Майдану», - написав пан Маселко.
За словами адвоката, рішення щодо судді Мельничука комісія ухвалила 03 листопада 2016 року, але відомо про нього стало лише зараз. Це відбулося саме в той час, коли Верховна Рада ще не прийняла закон «Про Вищу раду правосуддя».
Пан Маселко нагадує, що у 2013 році «суддя Мельничук В.П., разом з суддею Лічевецьким І.О. не побачили жодних порушень у Постанові судді Саніна Б.В., якою було заборонено Майдан з 01.12.13 по 07.01.14 рр.».
Вже після революції Гідності тимчасова спеціальна комісія вирішила, що судді Санін, Мельничук та Лічевецький мають бути звільнені за порушення присяги (рішення від 24 вересня 2014 року № 4/02-14).
«Але спочатку ВРЮ, а от тепер ВККС вирішили, що ці судді не лише не підлягають покаранню, але й відповідають усім трьом критеріям (компетентність, добросовісність, етика поведінки), достойні називатися суддями та можуть продовжувати здійснювати правосуддя!», - обурюється адвокат.
Цікаво, що саме щодо цього випадку троє члени Вищої ради юстиції (2 доктори наук та суддя ВСУ) написали окрему думку, де вказали наступне: «Свавільні рішення судів у справі № 826/19020/13-а [щодо заборони мирних зібрань у центрі Києва на межі 2013 і 2014 років] мали надзвичайно тяжкі наслідки, на наш погляд – найтяжчі із числа всіх рішень про обмеження права на мирні зібрання, що були ухвалені під час Революції гідності».
На думку адвоката Маселка, «ці наслідки полягали у тому, що дії сотень тисяч протестувальників були фактично визнані незаконними, що йшло врозріз із уявленням людей про справедливість і позбавляло їх віри у те, що в тогочасній суспільно-політичній ситуації можна досягти реалізації своїх прав ненасильницькими методами».
Утім, свавільні рішення судді Мельничука, як бачимо не завадили йому пройти кваліфікацію і отримати право довічного носіння заплямованої ним суддівської мантії.
Роман Маселко припускає, що кваліфікаційне оцінювання пройде і інший скандальний суддя Санін, який також забороняв Майдан.
«І хто тепер скаже, що до думки громадськості під час судової реформи будуть дослухатись. Якщо депутати в законі про Вищу раду правосуддя не наділять Громадську раду доброчесності реальними повноваженнями, судова реформа стане лише фікцією, як і намагання очистити суди через попередні закони. І відповідальними за це будуть депутати та президент», - констатує адвокат Маселко.
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>
Касаційний господарський суд у понеділок, 19 листопада, підтримав рішення Північного апеляційного господарського суду про те, що Довженко-Центр не має права оскаржувати рішення про його реорганізацію. >>
Військовослужбовця 56 бригади Сергія Гнезділова підозрюваного в дезертирстві Київський апеляційний суд рішенням від 19 листопада залишив під вартою. >>
Обласний суд Ростова ухвалив незаконний вирок двом громадянам України у справі про шпигунство. Максим Махно та Сергій Ткаченко отримали по 12 років позбавлення волі. Докази їхньої провини публічно не були представлені. >>
Вимогу Державної прикордонної служби зареєструвати вислів "Русскій воєнний корабль, іди на…", як офіційний товарний знак, апеляційний суд не підтримав. >>