Закарпатський депутат Батрина «заробив» довічне за підрив гранат у сільраді
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Станіслав Клих став жертвою репресій.
Український політв’язень Станіслав Клих, який утримується в російському СІЗО, збожеволів через тортури, які до нього застосовували в момент затримання та під час попереднього слідства.
Про це заявила російська правозахисниця, член Громадської спостережної комісії Москви з контролю за дотриманням прав ув'язнених Зоя Свєтова в інтерв'ю Радіо Свобода.
За словами правозахисниці, «психічний стан Клиха усе більше погіршується». Адже під час нещодавнього судового засідання в Грозному щодо наклепу (суддя подав позов проти Клиха за наклеп – Ред.) Клих відмовився від свого адвоката Марини Дубровіної.
«Це та сама Дубровіна, яка свого часу знайшла Клиха у П’ятигорському СІЗО, коли ані родичі, ані адвокати не могли його знайти майже рік! І вона захищала його як левиця! І тільки людина, в якої не все гаразд із головою, могла собі дозволити такий неадекватний крок», - вважає пані Свєтова.
Зараз захисники політв’язнів Станіслава Клиха і іншого засудженого у «справі чеченських бойовиків» українця Миколи Карпюка – Марина Дубровіна і Ілля Новіков разом вимагають нового психічного обстеження Клиха в Інституті Сербського в Москві. Адже адвокати не довіряють експертизі, проведеній в Грозному, яка визнала Клиха психічно здоровим.
«Станіслав Клих - це людина, яка збожеволіла через ті тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства. Абсолютно незрозуміло, як ця людина буде перебувати в колонії, куди його повинні найближчим часом відправити», - зазначає Зоя Свєтова.
Правозахисник звертається до української влади із закликом, щоб «вона якимось чином прискорила повернення Клиха і Карпюка на Батьківщину».
«Клих терміново має повернутися до Києва і його мають госпіталізувати в психіатричну лікарню. До свого затримання він був цілком здоровою людиною, а під час тортур він просто збожеволів. До нього застосовували тортури півроку, а потім він сидів в одиночній камері без будь-якого зв’язку із зовнішнім світом, без контакту з родичами й адвокатами. Тобто, він збожеволів...», - констатує пані Свєтова.
І додає, що Станіслав Клих є «страшною жертвою цих репресій в Росії по відношенню до українських громадян».
На її думку, обвинувачення Клиха і Карпюка у тому, що вони воювали на боці чеченських сепаратистів є абсурдними.
«Адже є ж маса доказів, що вони не брали участі в боях. Просто штучно сфальшована справа, коли невдовзі після анексії Криму треба було кількох українців терміново оголосити «ворогами Росії» і провести показові – практично сталінські – судові процеси», - вважає пані Свєтова.
Нагадаємо, що за версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.
У травні 2016 року Станіслав Клих і Микола Карпюк були засуджені Верховним судом Чечні на 20 і 22,5 років ув’язнення відповідно. Українці не визнають провини, заявляють, що ніколи не були в Чечні, були захоплені російськими силовиками незаконно і зазнали тортур під час слідства.
Правозахисний центр «Меморіал», який проаналізував матеріали справи Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, дійшов висновку, що звинувачення проти них сфальсифіковані і суперечать реальній картині подій часів Першої та Другої чеченських воєн. «Меморіал» визнав Клиха і Карпюка політв'язнями.
Міністерство юстиції України неодноразово направляло офіційній Москві запити про екстрадицію ув’язнених Клиха і Карпюка. Утім, безрезультатно.
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>
Касаційний господарський суд у понеділок, 19 листопада, підтримав рішення Північного апеляційного господарського суду про те, що Довженко-Центр не має права оскаржувати рішення про його реорганізацію. >>
Військовослужбовця 56 бригади Сергія Гнезділова підозрюваного в дезертирстві Київський апеляційний суд рішенням від 19 листопада залишив під вартою. >>
Обласний суд Ростова ухвалив незаконний вирок двом громадянам України у справі про шпигунство. Максим Махно та Сергій Ткаченко отримали по 12 років позбавлення волі. Докази їхньої провини публічно не були представлені. >>
Вимогу Державної прикордонної служби зареєструвати вислів "Русскій воєнний корабль, іди на…", як офіційний товарний знак, апеляційний суд не підтримав. >>