Верховна Рада продовжила мораторій на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2018 року. За відповідний законопроект проголосували 297 депутатів.
Також Рада доручила Кабінету міністрів до 1 липня 2017 року розробити та внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.
Раніше в Міністерстві аграрної політики та продовольства заявили, що підтримають продовження мораторію на продаж землі.
Нагадаємо, згідно з програмою дій Кабінету міністрів на 2016 рік, пропонується відкрити ринок землі в два етапи - з 2017 року почати торгівлю державними землями сільгосппризначення, а з 2019 року дозволити українцям торгувати землею сільгосппризначення.
У листопаді 2015 року Верховна Рада 309 голосами продовжила мораторій на відчуження сільськогосподарських земель до 1 січня 2017 року. При цьому депутати взяли зобов'язання розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 березня 2016 року.