Рада збирається запровадити 12-річне навчання у школах

14:32, 06.10.2016

Верховна Рада збирається підтримати закон про 12-річне навчання у школах

 

6 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №3491 "Про освіту", який запроваджує в Україні 12-літню повну загальну середню освіту. Тепер законопроект доопрацьовуватимуть і готуватимуть до другого читання.

 

За рішення проголосували 277 народних депутатів

 

Законом запроваджується навчання учнів за програмами 12-річної повної загальної середньої освіти (для початкової та профільної середньої освіти – з 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року).

Закон поділить школи за такими рівнями: початкова, середня та профільна. Завершення усіх трьох рівнів означатиме, що учень здобув повну середню освіту, яка є обов'язковою.

 

Початкова освіта передбачає закінчення 4 класів, окрім того такі школи мають бути розташовані якнайближче до дому дітей.

 

З 5 по9 класи школярі ходитимуть до базової середньої школи. Можливо, сюди доведеться відвозити дітей на транспорті, але це має бути добре обладнана школа, де є всі вчителі-предметники. Ця п’ятирічна школа буде називатись гімназією.

 

Наступним етапом середньої освіти(10-12 класи) є профільна школа - це ліцеї або заклади професійної освіти. Вступ до профільної школи після 9 класу відбуватиметься за допомогою ЗНО. Профільні школи можуть бути більш віддалені від місця проживання старшокласників. Відтак можуть знадобитись гуртожитки (це теж згадується в законі).

 

При цьому 3-річна профільна школа буде двох профілів: академічним та професійним.

 

Закон наголошує на тому, що повна загальна середня освіта має бути територіально доступною. Для цього запроваджується поняття "освітній округ".

 

Окрім того, проектом закону закріплюється право кожного на якісну і доступну освіту шляхом отримання формальної, інформальної та неформальної освіти.