Порошенко: Чужинці з Москви напали на Золотоверхий Київ

10:17, 28.07.2016

Порошенко закликав молитися за захисників України, нащадків дружини князя Володимира.

Президент України Петро Порошенко закликав українські церкви дати чітку оцінку подіям на Донбасі і молитися за вигнання чужинців. При цьому, глава держави зазначив, що категорично не сприймає паліативні форми як-то абстрактний «збройний конфлікт» або «збройне протистояння».

 

Про це глава держави заявив під час урочистих заходів до Дня хрещення Київської Русі-України в четвер.

 

«Два з половиною роки тому Москва розв’язала війну проти золотоверхого Києва. І речі треба називати своїми іменами. Те, що відбувається на сході України називається «нашестям чужинців». Думаю, що цьому українському словосполученню не складно знайти аналог церковнослов'янською мовою», - зазначив Порошенко, виступаючи перед ієрархами релігійних організацій України на Володимирській гірці в Києві.

 

 На думку глави держави, коли лунають слова про «збройне протистояння», то «це оцінки з чужого, неукраїнського голосу». Порошенко, при цьому, подякував тим церквам і релігійним організаціям, які твердо стали на захист України, а також підтримують «Божим словом, молитвою і гуманітарною допомогою наші Збройні Сили, всіх захисників України».

 

Порошенко закликав усіх і надалі «молитися за воїнів, нащадків Володимирової дружини, які поклали своє життя, боронячи незалежність нашої Вітчизні».

 

«Також закликаю помолитися за тих героїчних солдат та офіцерів, які зараз несуть службу і захищають нас. Щоб визволитися нам, українцям, від нашестя чужинців, молимось до Тебе, Владико миру i спокою нашого, щоб як щезає дим, так нехай щезнуть вороги нашi; i як порох розсипається вiд вiтру, так нехай розвiються їхнi злi задуми знищити державу нашу Українську», - проголосив слова спільної молитви за вигнання чужинців Президент Порошенко.

 

Зауважимо, що в церковнослов'янських текстах є два чітких визначення щодо збройних конфліктів: «міжусобна брань», або «крамола» (тобто громадянська війна, внутрішні заворушенн)я та «нашестя іноплеменних», або чужинців (тобто зовнішня агресія).

 

Під час хресної ходи, організованої УПЦ Москвовського патріархату, хрестоходці у своїй спільній молитві за мир жодного разу не згадують Україну, а також «нашестя чужинців». У тексті молитви йдеться про «міжусобну брань» та про те, що не варто «підіймати руку на брата свого».

 

Тоді як в храмах УПЦ Київського патріархату з весни 2014 року моляться за «визволення від нашестя чужинців».