"Чорну сотню" "Беркута" вивів з Києва учасник Майдану

10:10, 24.07.2016

Людина, яка вивелав «чорну сотню» «Беркута» з Києва і втопила її зброю, стояла на Майдані.
 
Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.
 
Раніше повідомлялося, що Генпрокуратура за допомогою контррозвідки знайшла втоплену зброю "беркутівців", які розстрілювали Євромайдан, в тому числі і снайперську гвинтівку, яку бачила вся країна по кадрах стрільби з-під Жовтневого палацу по Майдану.
 
«Ми знайшли її разом з великою кількістю автоматів в одному з київських озер, вони були розрізані і втоплені однією групою, керівник якої проходить по слідству. На жаль, ця людина, який, за нашою версією, за вказівкою екс-глави МВС Віталія Захарченко вивів "чорну сотню" з Києва, знищив зброю і втопив його, сам він був разом з нами на Майдані», - сказав Юрій Луценко.
 
Генеральна прокуратура 14 липня провела обшуки в осіб, причетних до вивезення з Києва після кривавих розстрілів активістів Майдану представників «чорної сотні» «Беркута» і подальшого знищення їх зброї.
 
Раніше заступник генпрокурора України - головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив: "Коли суспільство дізнається, хто до цього причетний, буде дуже здивоване".
 
За його словами, оприлюднена інформація може викликати неприйняття, "але істина є істиною".
 
У лютому 2015 року у Генпрокуратурі заявили, що повідомлено про підозру 20 бійцям так званої «чорної роти» за статтями Кримінального кодексу про перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, вчинення за попередньою змовою умисних вбивств та замахів на вбивства декількох осіб способом, небезпечним для життя багатьох осіб, а також втрату табельної зброї.

 

Наразі в суді розглядають справу проти колишніх «беркутівців» Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського. Їх обвинувачують у розстрілі активістів Майдану у Києві в лютому 2014 року.

 

У вересні 2014 року екс-командир роти «Беркута» Дмитро Садовник, якого також підозрюють у розстрілі 39 майданівців, втік з-під домашнього арешту, його оголосили у розшук.

 

У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею».

 

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 з них загинули.