Польща стала на заваді: словацькі депутати полетіли до Москви випрошувати газ
На кілька днів до росії вирушила група ультраправих словацьких депутатів на чолі з віцеспікером і лідером "Словацької національної партії" Андреєм Данко: >>
Президент України Петро Порошенко вважає, що рішення польського Сейму щодо визнання Волинської трагедії геноцидом, ухвалене у п’ятницю, може використовуватися для політичний спекуляцій.
Про це Президент написав на своїй сторінці в Facebook.
«Шкодую щодо рішення польського Сейму. Знаю, багато хто захоче використати його для політичних спекуляцій», - написав Петро Порошенко. І закликав поляків дотримуватися заповіді римського папи Івана Павла ІІ стосовно прощення.
«Однак, маємо повернутися до заповіді Івана Павла ІІ – пробачаємо і просимо пробачення. Лише спільними кроками можемо прийти до християнського примирення і єднання. Лише разом зможемо з’ясувати всі факти трагічних сторінок спільної історії. І вірю, що ми продовжимо рухатися саме цим шляхом», - зазначив Президент України.
У свою чергу, посол України в Польщі Андрій Дещиця, коментуючи ухвалену резолюцію польського Сейму у своєму Facebook, відзначив, що польські депутати обрали політичну оцінку трагічних подій 1943-1945 рр.
«Надзвичайно прикро, що частина польських політиків, приймаючи постанову про вшанування жертв Волині, так і не врахувала неодноразових звернень та пропозицій української сторони щодо спільної оцінки нашої спільної трагічної історії», – відзначив Андрій Дещиця.
На думку посла, при ухваленні резолюції польськими депутатами «перевагу було надано односторонній політичній оцінці подій, а не фаховим міжнародним чи хоча б українсько-польським експертним дослідженням та відповідним правовим висновкам того, що сталося».
Нагадаємо що Сейм Польщі у п’ятницю проголосував за резолюцію «Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА». Парламент хоче віддати данину «громадянам Другої Речі Посполитої, по-звірячому вбитим українськими націоналістами». У тексті резолюції йдеться про те, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.
Нагадаємо, що два тижні тому у Варшаві Президент Петро Порошенко разом із українською делегацією, яку супроводжував посол України в Польщі Андрій Дещиця, вшанували пам’ять жертв Волинської трагедії. Тоді Порошенко навіть став навколішки перед Меморіалом.
На кілька днів до росії вирушила група ультраправих словацьких депутатів на чолі з віцеспікером і лідером "Словацької національної партії" Андреєм Данко: >>
Через бюрократію литовські дрони для України, які мали поставити ще до кінця 2024 року, досі на складах у Литві. >>
У нашій державі День українського політв'язня відзначають 12 січня. >>
Відомий український історик Ярослав Грицак, який нещодавно став лауреатом премії польскої фундації ім. Юзефа Тішнера, вирішив передати свою фінансову винагороду на Сили оборони України. >>
В Україні в Інститут серця вперше провели ретрансплантацію серця. >>
Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко. >>