Польський Сейм прийняв у другому читанні проект постанови "Про встановлення 11 липня Дня пам'яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА". Згідно з цим документов, Сейму пропонують визнати трагічні події на Волині і Галичині в 1943-1945 рр. геноцидом поляків, а пам'ять загиблих шанувати щорічно 11 липня.
Проект постанови представив депутат Міхал Дворчік з партії "Право і справедливість". За його словами, парламентська комісія підтримала проект, написаний його партією.
Однак, в Сеймі побутує й протилежна позиція. Єжи Мейштович, представник партії "Новочесна" закликав колег до поміркованості в заявах, які стосуються минулого. Політик підкреслив, що сьогодні Європа опинилася на крутому повороті, а поляки можуть відчувати себе в безпеці, поки Україна бореться з зовнішньою агресією.
Після дискусії депутати відправили проект постанови профільної комісії для внесення доповнень та виправлень. Остаточний варіант документа в Сеймі збираються прийняти в п'ятницю, 22 липня.
У Верховній Раді України резолюцію Сенату Польщі назвали "антиукраїнською" та готують відповідну заяву. "Ми очікуємо, що 19 липня Сейм Польщі прийме рішення оголосити 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду українських націоналістів. У зв'язку з цим ми на цьому тижні внесемо пропозицію про прийняття відповідного заяви Верховною Радою", - сказав заступник голови Комітету парламенту з закордонних справ, член фракції "Батьківщина" Борис Тарасюк. При цьому назвав проект документу "антиукраїнським". "Вперше польський парламент приймає антиукраїнську резолюцію такого змісту щодо жертв Волинської трагедії і виходить за рамки цієї трагедії", - сказав Тарасюк.
Спікер парламенту Андрій Парубій запропонував провести з даного питання нараду, щоб узгодити позицій президента і парламенту.