Клята бюрократія: тисячі литовських дронів «прилетять» в Україну із значною затримкою, фото
Через бюрократію литовські дрони для України, які мали поставити ще до кінця 2024 року, досі на складах у Литві. >>
Нечисельна колона з Харкова згодом приєднається до хресної ходи, яка вирушила зі Святогірська ще тиждень тому.
У неділю в Харкові розпочалася так звана «хресна хода за мир», організована Харківською єпархією УПЦ Московського патріархату.
Як повідомляє місцеве видання «Міський дозор», у зв'язку з проведенням ходи на деяких вулицях Харкова було частково обмежено рух транспорту.
Спільнота IT Sector у Твіттері повідомляє, що окрім церковних символів (хоругов і ікон) учасники ходи мають сепаратистську символіку, зокрема, у натовпі можна побачити георгіївські («колорадські») стрічки. Також серед учасників заходу є люди зі значками із зображенням російського імператора Миколи II.
Користувачі соцмереж у коментарях до фото із сепаратистською символікою зазначають, що у Харкові «кремлівські вуха стирчать не скромно», «яке відношення зараз георгіївська стрічка може мати до миру» тощо.
Із Харкова «хресна хода» рушила по Полтавському шосе в бік селища Пісочин. Учасники ходи запевняють, що пішки дійдуть до Києва.
Зазначимо, що 3 липня стартувала так звана Всеукраїнська хресна хода, організована УПЦ Московського патріархату. Першою стартувала хресна хода зі Свято-Успенської Святогірської лаври, що на Донеччині. Вочевидь, саме до православної колони зі Святогірська мають приєднатися харківські християни із георгіївськими стрічками.
9 липня до Києва вирушили прихожани Свято-Успенської Почаївської лаври, що на Тернопільщині. Під час подорожі учасники ходи планують відвідати святині Кременця, Шепетівки, Житомира та інших місць. Учасників хресної ходи супроводжують правоохоронці і медики.
Згідно задуму УПЦ МП, хода має завершитися в Києві 27 липня, напередодні святкування Дня хрещення Київської Русі. Учасники обох колон: хресної ходи зі сходу країни (Святогірськ) та із заходу (Почаїв) мають об’єднатися саме поблизу стін Києво-Печерської лаври.
Журналіст Єгор Чечеринда зазначає з цього приводу у Facebook: «У березні 2014-го в український Крим прийшли «зелені чоловічки» Путіна. У липні 2016-го до Києва йдуть «чорні чоловічки» Московського патріархату. Начебто для того, аби помолитися за мир. Але у Києві і так, слава Богу, мир. Чому вони не йдуть молитися до Донецька чи Луганська? Відповідь очевидна, - бо там і так війна. Тепер завдання Путіна та його Патріархату - дестабілізувати ситуацію в Києві. Чи готова столиця до цього?».
Через бюрократію литовські дрони для України, які мали поставити ще до кінця 2024 року, досі на складах у Литві. >>
У нашій державі День українського політв'язня відзначають 12 січня. >>
В Україні в Інститут серця вперше провели ретрансплантацію серця. >>
Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко. >>
Списками місць для пошуку та ексгумації останків жертв історичних конфліктів обмінялися Україна та Польща. >>
Необхідні 25 тисяч підписів набрала петиція із закликом ввести санкції РНБО проти колишнього заступника голови адміністрації Януковича Андрія Портнова. >>