Атестаційна колегія Міністерства освіти та науки не знайшла плагіату у докторській дисертації дружини віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка – Катерини.
Про це повідомила у Facebook міністр освіти та науки Лілія Гриневич.
«У випадку Кириленко, ми не маємо негативного рішення спецради, яке було б підставою для постановки питання про скасування ступеня», - зазначила Гриневич.
Окрім того, інформація про плагіат не пройшла перевірки відповідним програмним забезпеченням, а надані скаржницею матеріали значною мірою спростовані двома спецрадами, зазначила Гриневич.
«Виходить, що ми маємо дві позиції – позицію фізичних осіб та позицію спеціалізованих вчених рад. При цьому, Постанова Кабінету Міністрів України Про затвердження Порядку присудження наукових ступенів зобов’язує Міносвіти приймати рішення саме на підставі рішень профільних наукових інституцій, а не суджень окремих фізичних осіб», - констатувала міністр.
Тому, «навіть якщо б дуже хотілося», без законних підстав скасування наукового ступеня могло б розглядатися тільки як замовлення чи розправа. «Ми повинні діяти по закону і не інакше», - впевнена Гриневич.
Запис засідання, де розглядалося це питання, можна знайти сайті МОНу.
Нагадаємо, що Катерина Кириленко, яка очолює кафедру философії у Київському національному університеті культури і мистецтв, вже не вперше стає фігурантом подібних звинувачень.
В жовтні 2015 року вона захистила докторську дисертацію. Натомість її колега по університету – доктор філоофських наук Тетяна Пархоменко заявила, що її дисертація на третину складається з плагіату.
Раніше її підловили на плагіаті в травні 2015 року. Мова йшла про підручник Катерини Кириленко «Культура і наука», де з 399 сторінок біля 90% містили тексти без посилань на авторів та джерела.
Натомість Спеціалізована вчена рада Харківського національного педагогічного університету ім.Г.Сковороди на підставі статистичного аналізу зробила висновок про відсутність плагіату у роботі Кириленко.
Частина тексту, яка тотожна фрагментам тексту інших авторів, склала усього 1,4% від основного тексту, зазначили науковці.