Рішення Великобританії про вихід з Євросоюзу може спростити шлях України в напрямку євроінтеграції. Таку думку висловив маршалок Сейму Польщі Марек Кухчинський на спільному брифінгу з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм у неділю в Трускавці Львівської області, передає «Інтерфакс-Україна».
«Якщо ми говоримо про майбутнє, перш за все, європейське майбутнє, про те, що буде відбуватися в зв'язку з рішенням, прийнятим Великобританією. Я вважаю, що це можливість і потреба внести зміни у функціонування європейських інституцій, таких як Європейський парламент і Європейська комісія , - зазначив Марек Кухчинський він. - І в зв'язку з цим відкривається можливість змін відповідних положень, які спростили б Україні шлях до спільної, об'єднаної Європи, до європейської інтеграції.»
«Ми домовилися, що будемо працювати саме в цьому напрямку. Сподіваюся, що результати нашої роботи будуть хороші», - додав пан Кухчинський.
Водночас Андрій Парубій за підсумками зустрічі делегацій парламентів України і Польщі заявив, що Марек Кухчинський озвучив ініціативу можливої участі України в роботі Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина), в якості спостерігача.
«Пан маршалок дав ряд цікавих і важливих ініціатив та щодо інтенсифікації відносин в питанні надання безвізового режиму (для громадян України), в питанні прискорення нашого шляху до вступу і членства в Євросоюзі. Але також в питанні формату участі України, можливо, як спостерігача, в форматі Вишеградської четвірки», - заявив пан Парубій.
Голова Верховної Ради також зазначив, що у неділю, під час Форуму місцевого розвитку, було обговорено широкий спектр питань, зокрема, питання міждержавної співпраці, серед яких також «дуже конкретні плани щодо покращення, модернізації і створення інфраструктури між Польщею і Україною».
«Нові митні переходи, залізничні з'єднання, з'єднання автобанів», - додав Парубій.
До речі, 27 червня МЗС Польщі організовує у Варшаві саміт глав дипломатії більшості європейських країн. Мета зустрічі: обговорення підсумків референдуму у Великій Британії. Саміт буде організований як відповідь на зустріч 6 країн-засновників ЄС, яка відбулася 25 червня в Берліні.
МЗС Польщі через польські посольства запрошує до Варшави міністрів закордонних справ країн ЄС, які не були запрошені МЗС Німеччини до Берліну.