День кримськотатарського прапора: анонс заходів

13:26, 26.06.2016

У неділю, 26 червня, кримські татари відзначають День національного прапора. Вперше національний кримськотатарський прапор був затверджений Курултаєм кримських татар 1917 року. Поновлений у червні 1991 року. Відтоді корінний народ Криму щороку вшановує свій етнічний стяг блакитного кольору із жовтим гербом (тамгою) у верхньому лівому куті.

 

«Датою для святкування Дня кримськотатарського національного прапору обрано 26 червня – дата відкриття II Курултаю кримськотатарського народу, який було скликано 26 червня 1991 року у Сімферополі, після майже 74-ої вимушеної перерви», – повідомив напередодні лідер Меджлісу кримьскотатрського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв.

 

У свою чергу голова Меджлісу кримськотатрського народу Рефат Чубаров в неділю у Facebook закликав всіх бажаючих громадян України прийти на заходи кримських татар у Києві з державними прапорами України.

 

«Ми будемо особливо раді участі всіх наших кримських друзів - людей різних національностей, з якими ми разом боремося за деокупацію Криму і з якими ми разом повернемося додому!, - написав Рефат Чубаров. - Крим - це Україна!».

 

Афіша заходів:

 

16:30 – старт автопробігу від торгового центру "Космополит" (колишній "Більшовик" на Шулявці).

 

17:30 – прибуття колони автопробігу на Хрещатик. Збір учасників ходи на розі вулиць Богдана Хмельницького та Хрещатик, початок ходи Хрещатиком до Майдану Незалежності з великим кримськотатарським прапором, розміром 6х39 метрів.

 

18:00 – урочистості на Майдані Незалежності. Дитячий конкурс малюнків. Виступ народного артиста України Фемі Мустафаєва.

 

19:00 – мітинг на Майдані Незалежності.

 

Зазначимо, що до анексії Криму Росією День кримськотатарського національного прапору відзначався в усіх містах, селищах і селах півострову широкомасштабними заходами: концертами, дитячими конкурсами, спортивними змаганнями тощо.

 

«Тепер, за умови тимчасової окупації Росією Криму, проведення на півострові заходів щодо святкування Дня кримськотатарського національного прапору вкрай обмежено. Але навіть в умовах тимчасової окупації багато жителів Криму і цього року стануть учасниками і свідками різноманітних заходів», - констатує Мустафа Джемілєв.

 

З нагоди свята на флагштоку перед будівлею МЗС України у неділю підняли прапор кримськотатарського народу, поруч із прапорами України і Євросоюзу.