З попереднім діагнозом «кишкова інфекція» у місті Ізмаїл на Одещині вже госпіталізовано 250 людей (в тому числі 147 дітей), міська влада оголосила надзвичайну ситуацію. Поліцію піднято по тривозі, адже менш ніж за добу кількість постраждалих зросла утричі!
У п'ятницю по обіді міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко повідомив на офіційному сайті міськради, що у місті введено надзвичайну ситуацію. Мер закликає мешканців дотримуватися санітарних норм: утриматися від вживання сирої води, звертати увагу на терміни придатності продуктів харчування, а також мити руки перед їжею тощо.
Пан Абрамченко також просить із розумінням ставитися до дій поліції, прикордонників і членів виконкому, оскільки ведуться роботи щодо «виявлення і локалізації осередку зараження».
«Поки джерело зараження не виявлено. Вода дала «хороший» результат, вона чиста. Але ми збільшили вміст хлору», - повідомив в ефірі телеканалу «112» Андрій Абрамченко.
За словами мера Абрамченка, напередодні місто буквально накрила місячна норма опадів, що спричинило за собою підняття підземних вод і затоплення «якихось могильників, а також туалетів мешканців міста».
«Сьогодні закрито усі ресторани, бари, об'єкти торгівлі, ринки, взято під охорону усі водойми, де є стояча вода, - повідомив Абрамченко. - Комунальні підприємства проводять побудинковий обхід з дезінфекцією туалетів. Але місто не "закривається".»
Як повідомила на своїй сторінці в Facebok глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе, за фактом порушення санітарних норм і правил щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням поліція відкрила кримінальне провадження. Поліція патрулює місто і припиняє стихійну торгівлю овочами, фруктами, молочними продуктами та іншими, які швидко псуються.
Напередодні Одеська облдержадміністрація повідомляла, що станом на 18:00 17 червня до лікувально-профілактичних закладів Ізмаїлу та Ізмаїльського району з ознаками розладів шлунково-кишкового тракту звернулися за медичною допомогою 82 особи, з них 57 - діти. Вже 18 червня станом на 14:00 кількість постраждалих зросла до 200 чоловік, а близько 18:00 - зросла до 250 осіб. Отже протягом доби кількість отруєних зросла більше ніж утричі.
Через масове отруєння створено обласну робочу групу із числа працівників Департаменту охорони здоров'я та соціального захисту населення облдержадміністрації та СЕС із залученням епідеміологів, інфекціоністів, бактеріологів, фахівців з комунальної гігієни.
У зв'язку з масовим надходженням хворих в Ізмаїлі додатково створено 20 ліжок в місцевій інфекційній лікарні, закрито гінекологічне відділення. Влада також розгортає госпіталі в місцевих школах і викликає лікарів (переважно педіатрів) з відпусток.
Прикордонники Ізмаїла і охороняють відкриті водойми міста і забороняють людям купатися у профілактичних цілях.