Рубікон «Гуляй-Поле»: там, де нащадки запорозьких козаків та братчиків славного Махна стирають окупантів на попіл
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: >>
В Києві демонтували погруддя совєцьких військових діячів Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка, Олексія Федорова в парку Слави. (Фото: Фейсбук Олег Слабоспицький)
У Києві в парку Слави комунальники здійснили демонтаж погруддя радянських військових діячів – Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка, Олексія Федорова.
Як інформує УМ, про це 5 грудня повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив активіст Олег Слабоспицький.
«Це відбулося на виконання рішення Київради від 04.07.2024 про усунення цих та інших об’єктів з публічного простору в рамках деколонізації.
В подальшому мають бути демонтовані також постаменти», — написав Слабоспицький.
Він зауважив, що пам’ятні погруддя цим діячам було встановлено впродовж вересня—листопада 2013 року в рамках пропагандистської акції «Алеї Воїнської Слави», започаткованої за ініціативи політика Дмитра Табачника, наближеного до президента-втікача Віктора Януковича.
Всі чотири бюсти урочисто відкривав тодішній прем’єр-міністр Микола Азаров.
Загалом, нагадав Слабоспицький, Київрада ухвалила рішення про усунення 254 об’єктів у рамках декомунізації та дерусифікації. Нині прибрано майже половину об’єктів із цієї кількості.
Нагадаємо, 21 листопада під час пленарного засідання сесії Київська міська рада визначила ще 47 пам’ятних об’єктів й елементів оздоблення, які відображають радянські та російські історичні й пропагандистські наративи, що підлягають усуненню з публічного простору міста.
Як повідомляла УМ, Ватутін – на вихід: пам’ятник кривавому радянському генералу демонтують.
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: >>
У цей день у Тифлісі народився великий український воєначальник Михайла Омелянович-Павленко. >>
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук. >>
Дослідники кажуть, що біографія Віктора Петрова нагадує гостросюжетний детектив, з умовами часу, в який йому довелося жити, і відзначають внесок, який діячеві вдалося зробити в розвиток української літератури й науки ХХ століття. >>
Упродовж кількох століть метою московії є загарбання України й поневолення нашого народу — політично, економічно, ідеологічно, духовно і мовно. >>
29 листопада 1918 року народився Іван Даценко – український вождь племені індіанців. >>