Глобальну адвокаційну кампанію «Пам’ятаємо Голодомор – геноцид українців триває» до роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років організовує Світовий конгрес українців.
Як інформує УМ, про це 12 листопада повідомили на сайті СКУ.
«19 листопада минає 1000 днів від початку повномасштабної війни Росії проти України. Ці історичні події пов’язані між собою жорстокістю і безжальністю агресора, що прагне знищити український народ. Ми повинні нагадати світу про жахливі злочини, які чинив комуністичний сталінський режим проти українського народу у XX столітті, як і його спадкоємець, рашистський режим Путіна, знову чинить геноцид на українській землі», – йдеться в повідомленні.
У рамках кампанії в СКУ закликають українську громаду в світі і друзів України спільно організовувати заходи, присвячені вшануванню пам’яті жертв Голодомору і засудити Росію за «неспровоковану геноцидну війну».
Крім того, охочих приєднатися до кампанії закликають звертатися до урядів країн. «Надсилайте листи-звернення до урядів своїх країн із вимогою визнати Голодомор геноцидом українського народу. Закликайте уряди засудити поточну агресію РФ проти України як геноцид українського народу. Звертайтеся до урядів, аби провести офіційні вшанування памʼяті загиблих чи парламентські слухання до роковин Голодомору-геноциду», – йдеться в повідомленні.
День пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років відзначають щороку в четверту суботу листопада, цього року – 23 листопада.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ розгляд питання про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу активізувався в низці країн, і парламенти по всьому світу почали визнавати Голодомор геноцидом українського народу.
Європейський парламент 15 грудня 2022 року підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Євродепутати також закликали Росію як правонаступницю СРСР вибачитися за дії радянського режиму проти України.
Штучний голод, влаштований радянською владою в 1932–1933 роках в Україні, відомий як Голодомор. У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала його геноцидом українського народу.
Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору-геноциду 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.
Як повідомляла УМ, 90-ті роковини Голодомору-геноциду: ПАРЄ вшанувала замордованих українців та закликала протидіяти війні.