У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Дональд Туск на Банковій у Києві. (Фото Офісу президента)
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск вважає, що драматична історія України та Польщі не має заважати спільним інтересам обох країн.
На його думку, історичні питання будуть обговорюватися із «взаємною делікатністю».
Як інформує Україна молода, про це Дональд Туск сказав на брифінгу за підсумками перемовин у Києві з президентом України Володимиром Зеленським, передає Офіс президента у понеділок.
Глава польського уряду поінформував, що обговорював з президентом України історичні питання.
"Для нас дуже важливо, щоб іноді драматична історія не заважала нашим спільним інтересам, не затуляла їх", - сказав Туск.
І підкреслив, що немає безпечної Польщі і Європи без незалежної України, тому польська сторона зробить усе, щоб Україна зберегла цілісність і незалежність.
"А про історичні питання ми будемо розмовляти із взаємною делікатністю. Ми будемо говорити про ексгумації. І пан президент також сказав, що готовий надалі продовжувати ці розмови, звичайно, усвідомлюючи, що це нелегко. Але обидві сторони поважатимуть свою історичну пам’ять. Думаю, що при наявності доброї волі ми досягнемо тут поступу", - зазначив прем’єр-міністр Польщі.
Пан Туск наголосив, що у Польщі ніхто не сумнівається, що Україну треба підтримати всіма доступними способами в боротьбі з російською агресією.
"Президент Зеленський добре знає, що в Польщі різні емоції, конфлікти. Це ж демократія. Нещодавно були вибори, теж дуже емоційні. Але в одному ніхто в Польщі не має сумнівів: треба всіма доступними засобами підтримати Україну в її боротьбі з росією, бо ставкою в цій боротьбі є безпека Польщі і польського народу", - сказав він.
Туск додав, що Польща і надалі робитиме все можливе, щоб збільшити шанси України в цій війні, "як з моральної причини, так і для безпеки власної держави".
Як повідомляла «УМ», 22 січня Дональд Туск прибув до Києва вперше після нещодавнього призначення на посаду прем’єр-міністра Польщі.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>