У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Реставратор Бетан Браян з римським нарукавником. (Фото: Дункан МакГлінн/Національні музеї Шотландії)
У Шотландії в Національному музеї реконструювали нарукавник римського воїна, якому приблизно 1 800 років. Його відновили з понад 100 фрагментів, знайдених у Трімонтіумі — комплексі римських фортів у Шотландії.
Як інформує УМ, про це повідомило видання The Guardian.
Нарукавник виготовили зі смужок латуні в другому столітті. Цей метал позначав статус воїна — латунь на сонці виблискувала, наче золота, тоді як більшість нарукавників виготовляли з простого заліза. Це один з трьох таких артефактів, що збереглися з часів Римської імперії в Шотландії, і найкраще збережений.
Юрист і антиквар Джеймс Керл знайшов нарукавник у 1906 році на місці форту Трімонтіум у Ньюстеді — тоді він думав, що це захисний нагрудник. У 1990-х роках артефакт ідентифікували як нарукавник, проте лише зараз змогли повністю відновити. Як зазначає доктор Фрейзер Хантер, нарукавник — це важлива частина спорядження легіонера.
«Латунь тоді була дорогим металом — це, ймовірно, річ високоповажного центуріона, офіцера давньоримської армії», — каже Хантер.
Реконструкція нарукавника тривала близько трьох тижнів. Метал нарукавника добре зберігся, як і фрагменти оригінальної шкіри на ньому.
Як повідомляла УМ, Google Earth в поміч: археологи знайшли римські військові табори в Аравійській пустелі.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>