У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Демонтований памʼятник відправлено до майстерні родини Зноби, який був його скульптором. (Фото з відкритих джерел)
У Києві продовжується процес декомунізації і знесення радянських пам'ятників.
Зокрема, сьогодні, 16 грудня, у Дарницькому районі міста нарешті був демонтований пам'ятник екіпажу більшовицького бронепоїзда "Таращанець".
Як інформує Україна молода, відповідні відео публікують місцеві пабліки.
У листопаді цього року Кабмін ухвалив рішення про вилучення цього пам’ятника з Держреєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини.
Демонтаж підтвердив і очільник Дарницької райдержадміністрації Микола Калашник.
“Раніше я писав про ухвалене урядом рішення, що дозволяє демонтувати комуністичні памʼятники, зокрема екіпажу бронепоїзда “Таращанець”. Він був відкритий у 1974 році у сквері між вулицями К. Заслонова та Ялтинською. Його скульптором є В. Зноба, а архітектором — Є.Пильник.
Біля підніжжя бронзовий злиток з написом: “Тут поховані герої “Таращанця”, що віддали життя за владу Рад. Вічна Вам памʼять і слава!”. Сьогодні памʼятник успішно демонтовано та відправлено до майстерні родини В. Зноби, його син Микола також є скульптором”, — написав Калашник.
За його словами, на місці демонтованого монумента встановлять памʼятний монумент Героям російсько-української війни, а вулицю К. Заслонова планують перейменувати на вулицю Героїв-дарничан.
Як повідомляла УМ, у Києві цими днями демонтували монумент радянському військовому діячу Миколі Щорсу.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>