У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Памʼятник відкрили на честь українців, які були запроторені Канадою у табори (Фото: Oleksandr Danyleiko)
У місті Едмонтон, столиці провінції Альберта в Канаді, встановлено пам'ятник українцям, які були інтерновані протягом Першої світової війни.
Як інформує Україна молода, про це повідомив у Фейсбуці генеральний консул України в Едмонтоні Олександр Данилейко.
"В Едмонтоні, біля будинку Законодавчих зборів Альберти, за участю політиків, членів Парламенту відкрито памятник в память про українців, які були несправедливо інтерновані урядом Канади до таборів в період 1914-1920 років", - написав він.
Консул зазначив, що це нагадування про сумні сторінки історії Канади і українців в цій країні, а також застереження від повторення таких випадків у майбутньому.
Під час Першої світової війни Канада застосовувала щодо "ворожих іноземців" політику інтернування - їх відправляли до таборів, а майно конфісковували. Тоді Канада перебувала в стані війни з Австро-Угорщиною. Тож інтернували 4 тис. українців, які мали австро-угорське громадянство. Пізніше більшість із цих українців реабілітували.
У 2008 році уряд Канади створив спеціальний фонд та виділив 10 млн дол. на фінансування проєктів, присвячених вшануванню пам’яті тих, хто постраждав у ті часи.
Як повідомляла УМ, для добудови другої черги Музею Голодомору уряд Канади виділить кошти. Відповідної домовленості вдалося досягти під час поїздки Президента України Володимира Зеленського до Оттави.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>