У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Видав за власні кошти (спадщину з Канади) біля ста тисяч примірників таких книг, як: “Історія УПА”, “Євген Коновалець”, чотири книги Дмитра Донцова, та ін (Фото: Wikipedia)
Пішов з життя письменник та громадський діяч Михайло Стасюк – українцю-патріоту був 91 рік.
Як інформує УМ, про це повідомляє Львівська обласна організація НСПУ та у Національна спілка письменників України у Фейсбуці.
Михайло Стасюк – автор чотирьох романів: «Смерч сатани», «Могили в океані», «Люди з кременю і світла» та «І сходить багряне сонце».
Народився письменник 5 лютого 1932 року у селі Куропатники на Тернопільщині.
Під час затримань української інтелігенції радянською владою у 1972-1973 роках був арештований КДБ. Причиною стала політична діяльність Стасюка та його книжка оповідань «Ой летіли лелеченьки», видана в 1970 році. Після тримісячних допитів письменника випустили на свободу за браком доказів.
Активну політичну діяльність Стасюк відновив у 1989 році. Письменник зібрав близько 3000 підписів за статус української мови, які надіслав до Верховної Ради УРСР. Створив та очолив товариство «Просвіта» в місті Винники на Львівщині.
З 1990 року займався видавництвом політичної літератури: за власні кошти видав близько ста тисяч примірників книжок «Історія УПА», «Євген Коновалець», чотири книги Дмитра Донцова. Того ж року заснував у Києві з групою політиків та науковців всеукраїнський політичний журнал «Державність».
Був делегатом від Львівської області на перших двох з’їздах Народного Руху України.
Як повідомляла УМ, відійшов у засвіти дисидент та автор самвидаву Євген Пронюк.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>