У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Єгиптян. клали в рот померлим золоті язики для того, щоб ті могли спілкуватися у потойбічному світі
Єгипетські археологи під час розкопок у мухафазі Менуфія виявили незвичайні мумії з золотими язиками. Археологи прагнули розширити дослідницьку зону некрополя Кувейсіна. Артефакти були знайдені у некрополі Кесна (Quesna), де розташовані сотні гробниць різних періодів історії Єгипту.
Як інформує Україна молода, про знахідку заявив генеральний секретар Вищої ради старожитностей Мостафа Вазірі, повідомляє Міністерство туризму та старожитностей Єгипту.
У роті померлих були розміщені золоті амулети у формі людських язиків.
Вчені припускають, що це робили для того, аби мертві могли спілкуватися в загробному житті та виступати перед судом давньоєгипетського бога Осіріса, пише Heritage Daily.
Археологи також знайшли залишки дерев'яних трун та кілька мідних цвяхів, золоті амулети у формі скарабеїв і квітів лотоса, посудини, які використовувалися в процесі муміфікації, та іншу поховальну атрибутику.
Доктор Айман Ашмаві, керівник одного з департаментів Вищої ради старожитностей, пояснив, що виявлена частина некрополя вирізняється унікальним архітектурним стилем.
Цей некрополь використовувався протягом трьох різних періодів часу, оскільки археологічні знахідки всередині, поховальні звички, напрямки поховання та способи розміщення мумій відрізняються на кожному рівні поховання.
Зокрема, кладовище багато разів використовували у Пізній, Птолемеївський, а також Римський період.
Раніше у Кесні розкопували багато гробниць та інших пам’яток. На цьому місці поховання знаходили кам’яні труни та величезний саркофаг з чорного граніту.
Як повідомляла УМ, нещодавно у одному із стародавніх міст Єгипту дослідникам вдалося знайти рештки незвичайного храму. Раніше туди приходили паломники, щоб надати честь богині Уаджит — покровительці всієї країни.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>