У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Такий вигляд матиме Меморіал захисникам Маріуполя на Співочому полі у Києві.
Меморіал захисникам Маріуполя, де поховають полеглих Героїв, незабаром постане у столиці України. Чимало батьків, не тільки «азовців», діти яких загинули захищаючи Маріуполь, хочуть, щоб хлопці були всі поховані разом.
Як інформує Україна молода, про це розповіла керівниця патронатної служби полку «Азов» Олена Толкачова у інтерв'ю "Українській правді".
«Меморіал повинен бути на схилах Дніпра, на місці, яке буде проглядатися з усіх боків Києва. Тому що воїни є достойними такої слави, і це попередження для наступних поколінь, що не потрібно забувати, якою ціною їм дісталася свобода та мирне життя. Місце вже обрали – воно буде на місці Співочого поля. Там вже стоїть меморіал воїнам Другої світової війни, державний прапор і саме це місце підходить і по всіх архітектурних і візуальних нормах. Наш архітектор (теж, до речі, «азовець») розробив візуалізацію. Наскільки мені відомо, мер Кличко її вже бачив», – каже Толкачова.
Однак є ряд бюрократичних процедур, які зараз абсолютно недоречні. І влада розглядає питання, як вирішити це якнайшвидше, бо з цим вже затягувати не можна.
Наразі урни кремованих Героїв – на зберіганні в крематорії. Деякі сім'ї забрали урни додому, але це не дуже правильно. Потрібно якнайшвидше робити цей меморіал.
Щодо термінів, коли меморіал може з'явитися, то «азовці» хотіли б до зими все зробити.
«Архітектурна форма, яку ми хочемо втілити, доволі масштабна і складна. Тому спочатку потрібно розпочати процес поховання, потім вже будувати сам меморіальний комплекс і приводити до ладу місця поховання. Після цього вже робляться доріжки, висаджуються зелені насадження, там ще треба робити реконструкцію сходів, які ведуть прямо від набережної Дніпра. Локація дуже вдала, і єдине, що зараз нас зупиняє, це останнє слово влади», – розповіла керівниця патронатної служби.
Водночас є проблема, адже мами, які не хочуть кремувати тіла з релігійних міркувань, сказали, що будуть чекати меморіал, аби поховати хлопців разом. І вони чекають, не ховають дітей. Тіла досі зберігаються у моргах в рефрижераторах. Тож патронатна служба звертається до президента Зеленського з проханням допомогти терміново розпочати процес поховання загиблих героїв на території, яку обрали під меморіал.
Як повідомляла УМ, російські окупанти у тимчасово захопленому ними Маріуполі встановлюють пам’ятник Олександру Невському замість демонтованого монумента загиблим жителям міста під час першої фази війни росії проти України.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>