У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Новгородський князь Олександр Невський "зійшов" з п'єдесталу. (Фото з відкритих джерел)
Пам'ятник новгородському князю Олександру Невському знесли 19 травня в Харкові.
Як інформує УМ, про це повідомило Суспільне з посиланням на Телеграм ТипичнОЕ ХТЗ Харьков, яке 19 травня опублікувало відео демонтажу.
"Вранці 19 травня у Харкові демонтували пам'ятник руському князю Олександру Невському.
Пам'ятник з 2004 року стояв у сквері на перехресті Салтівського шосе та вулиці Академіка Павлова, навпроти храму Олександра Невського", - йдеться у повідомленні.
На відео з місцевого Телеграм-каналу видно, що пам'ятник демонтували за допомогою тросів та вантажівки. Під час падіння він пошкодив постамент.
Поруч із постаментом під час демонтажу були люди у військовій формі. Автором пам'ятника є харківський скульптор Сейфаддін Гурбанов. Монумент відкрили у серпні 2004 року до 350-ї річниці з дня заснування Харкова.
Нагадаємо, що після початку відкритого російського вторгнення в Україні активізувалися антиколоніальні практики: по всій країні демонтують пам'ятники, присвячені радянським чи російським діячам та пов'язаним з рф історичним подіям, а також перейменовують вулиці і інші топографічні об'єкти.
Як повідомляла УМ, Центральний монумент робітників у композиції Арки дружби народів нарешті демонтували у Києві наприкінці квітня.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>
Волонтерська команда Сергія Козуба допомагає військовим з 2014 року. >>
1 жовтня, коли в Україні відзначали одразу кілька свят — Покрову Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць України, День українського козацтва, День ветерана та інші, — було дуже велелюдно у Володарці, що на Київщині. >>
Ушанування Божої Матері як покровительки українського війська має давні традиції. >>