У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Здебільшого Великодні листівки, поштівки були написані невідомими художниками і поширювалися нелегально. (facebook.com/GeneralStaff.ua)
Історичну колекцію Великодніх листівок Збройних Сил України за минуле сторіччя оприлюднено з нагоди світлого свята Великодня у неділю, 24 квітня.
Йдеться про листівки з часів УНР, УГА, УПА та сучасних ЗСУ.
Як інформує Україна молода, колекцію репрезентувала пресслужба Генерального штабу ЗСУ у Фейсбуці.
«Здебільшого листівки, поштівки були написані невідомими художниками і поширювалися нелегально з метою перемоги над споконвічним підступним російським ворогом, терористом, окупантом», - йдеться у повідомленні.
Цікаво, що деякі листівки мають своїх авторів. Наприклад, «Великодня поштівка» (серія 10 штук), випущена в таборах Ді-Пі (Displaced Persons), авторства відомого українського митця Едварда Козака, який більшу частину свого життя жив і творив далеко від рідного краю.
Генштаб ЗСУ також акцентує увагу на листівці «Козак і дівчина» (Великодні мотиви).
Зазначається, що ця листівка роботи сотника Армії УНР Миколи Битинського. Зображена дівчина у національному строї та поручик 1-го Кінного полку Чорних Запорожців.
В українській армії наголошують, що завдання нашого покоління в тому, щоб у 22-му столітті наші нащадки, аналізуючи 21-ше століття крізь призму візуального мистецтва, змогли побачити тут перемогу України над російським ворогом, закарбовану в тисячах різножанрових робіт та десятиліттях успішного Євроатлантичного буття українського народу.
Як повідомляла «УМ», Президент України Володимир Зеленський привітав із Великоднем у тисячолітніх стінах Софії Київської у неділю, 24 квітня.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>