Деколонізація мапи України почалась: імперських назв стало на 331 менше
Нові назви отримають 4 райони, 10 міст, 56 селищ, 261 село. >>
Нацистська Німеччина капітулювала 8 травня і саме цю дату відзначає весь цивілізований світ. (Фото з відкритих джерел)
Другий день Великодня, 25 квітня, а також 2 та 9 травня цьогоріч будуть звичайними робочими днями, які оплачуватимуться у звичайному порядку.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Державна служба України з питань праці.
«Навесні 2022 року мали б бути вихідними днями понеділки 25 квітня (перенесення вихідного з 24.04.2022), 2 травня (перенесення вихідного з 01.05.2022) та 9 травня (святковий день).
Однак статтею 6 Закону України«Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»встановлено інші правила на період воєнного стану, а саме призупинено дію статті 73 КЗпП щодо визначення святкових і неробочих днів. Тому 25 квітня, 2 травня та 9 травня є звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку», – йдеться у повідомленнівідомства.
Водночас 9 травня може бути скасовано вихідний день не тільки в цьому році, а назавжди. У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №7297, який має на меті скасувати День Перемоги, який припадає на 9 травня.
«Ми не маємо права відзначати день Перемоги разом із Росією 9 травня – в дату, придуману Сталіним, - пояснює народний депутат Володимир В’ятрович. - По-перше, нацистська Німеччина капітулювала 8 травня і саме цю дату відзначає весь цивілізований світ. По-друге, це має бути День пам’яті і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Без жодного побєдобєсія.
А 9 травня Україна має разом з усіма країнами ЄС відзначати День Європи.Сьогодні разом з 30 колегами з різних фракцій ми зареєстрували законопроєкт №7297 «Про внесення змін до деяких законів України щодо увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», який дозволить втілити ці зміни в життя».
Нардеп зазначає, що є досить великі шанси ухвалити законопроєкт в цілому же цього тижня.
Якщо це буде зроблено, то вихідний перенесуть, найімовірніше, на 8 травня. А 9-те буде звичайним робочим днем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День примирення або 9 травня. Що хочуть відзначати українці
Нові назви отримають 4 райони, 10 міст, 56 селищ, 261 село. >>
Національний банк України ініціював зміну назви розмінних монет з «копійка» на «шаг» для відновлення історичної справедливості та в межах дерусифікації. >>
У Петровському парку, що в центрі Полтави вранці у п’ятницю, 30 серпня, розпочали перепоховання братської могили комуністів. Для цього задіяли техніку, зокрема, трактор. Плиту і огорожу перевезуть на зберігання до КП "Декоративні культури". >>
Наш геніальний гетьман Іван Мазепа досить мудро пояснив причину багатьох поразок українців: «Самі себе звоєвали!». >>
Увесь світ знає вже про те, як росіяни викрадають українських дітей — майбутнє нашої нації. >>
Тендер на переміщення горельєфа авторства скульпторів Євгена Карпова та Валерія Федічева «Курська битва» проводить Національний музей історії України в Другій світовій війні. >>