У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Перепоховання борців за волю України символічно відбулося саме у дні відзначення 79-ї річниці створення УПА. (Фото Львівської облради)
Останки 16 воїнів УПА, які знайшли цьогоріч на місці масового поховання жертв НКВС, перепоховали з військовими почестями та за християнською традицією в селі Соколівка Буської територіальної громади Золочівського району на Львівщині у п’ятницю, 15 жовтня.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба Львівської облради.
Чин похорону відбувся у місцевому храмі. Мешканці громади, священники, представники місцевої, районної та обласної влади молитвою вшанували пам’ять загиблих та урочистою ходою пройшли до сільського кладовища, де відбулася церемонія перепоховання останків.
«За велінням совісті та громадським обов’язком ми зібралися тут у селі Соколівка, щоб відновити справедливість і через кілька десятиліть таки схилити голови, віддати належну шану та за християнською традицією поховати борців за волю України.
Адже через УПА пройшли понад сто тисяч осіб, а за підтримку повстанців каральними органами Радянського Союзу було репресовано понад півмільйона людей. Земля України встелена тілами героїв, які у здавалося б безнадійній ситуації до останнього подиху вірили та боролися за майбутню незалежність України», - наголосила голова Львівської облради Ірина Гримак.
За її словами, перепоховання і вшанування пам’яті борців за волю України символічно відбулося саме у дні відзначення 79-ї річниці створення Української повстанської армії.
Як повідомляла «УМ», братську могилу воїнів УПА, які стали жертвами радянського режиму, виявили фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля». З місця масового поховання ексгумовано рештки 16 людських тіл, 15 з них чоловічої статі та одне тіло жінки, усі загинули в молодому віці.
Фахівці припускають, що тіла загиблих воїнів УПА забрали з поля бою і хаотично скинули до ями. Причина їхньої смерті - вогнепальні рани, отримані в бою, а також численні травми від ударів.
«За результатами антропологічних досліджень можна зробити висновок, що удари завдавали у голову й обличчя тупим предметом або прикладом гвинтівки. Як правило, таким чином поводилися загони НКВС із затриманими або пораненими воїнами», - розповів керівник центру «Доля» Святослав Шеремета.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>