У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Журналістка Дарія Гірна (ліворуч) і дисидентка Таміла Матусевич. (Фото: facebook.com/daria.hirna)
Відома українська дисидентка Таміла Матусевич, сестра дисидента і радянського політв’язня Миколи Матусевича, померла у віці 80 років у п’ятницю, 15 жовтня.
Свій останній ювілей жінка відсвяткувала у березні 2021 року.
Як інформує Україна молода, про смерть дисидентки повідомила журналістка Дарія Гірна у п’ятницю.
«Сьогодні свою земну подорож завершила українська дисидентка Таміла Матусевич. В останні дні під ШВЛ у важкому стані вона переймалася тільки передачею посилки для брата Миколи Матусевича у Васильків.
В принципі цей факт багато говорить про цю неймовірну жінку з величезним і добрим серцем. Ніколи не чула, щоб вона скаржилася, обмовляла когось і просила про допомогу», - написала пані Гірна у соцмережах.
І додала: «Така енергійна, сильна і легка. Мені дуже сумно, що такі люди відходять без належної слави і пошани, лише у дуже вузькому колі близьких. Царство Небесне, пані Таміла».
Нагадаємо, що брат померлої, радянський політв’язень Микола Матусевич був засуджений до 12 років ув’язнення і заслання за створення першої на теренах України правозахисної організації — Української Гельсінської Групи.
«Після арешту 1977-го ми Миколу не бачили рік. А найстрашніше в цій історії – це транспортування. Їх же ж везли [в ув’язнення] з рецидивістами, але Микола не жалівся, бо сильних натурою вони поважають. І от мама прихворіла, а ми з моїм десятирічним сином нарешті поїхали на побачення з Миколою, на Урал. Набрали їжі, речей. З Києва в Москву - поїздом з пересадкою. Далі півтори доби від Москви до Всесвятського, а там уже якимось транспортом підїжджали. Приїжджаємо, а Микола в карцері. Побачення нам не дали», - згадувала Таміла Матусевич про брата.
«Пані Таміла була однією з тих, хто тримав в купі родичів радянських політв’язнів, організовувала різні зустрічі, вечори...Скільки обшуків, переслідувань, остракізму на різних робочих зібраннях вона пережила. Гбшники приходили говорити в дитсадок з її маленьким сином...», - повідомила Дарія Гірна.
За її словами, окремою історією є те, як сім’я Матусевичів безкорисно хостила «небезпечних елементів» з дисидентських кіл.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український поет, дисидент Іван Світличний.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>