У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Пам’ятник Степану Бандері у його рідному селі Старий Угринів на Прикарпатті. (Фото: nationalcorps.org)
Луцька міськрада оголосила конкурс проєктів пам'ятника політичному діячу, борцю за незалежність України Степанові Бандері.
Монумент провіднику ОУН(б) планують встановити у скверіміж будинками 16-а та 24 на вулиці Лесі Українки.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Луцька міська рада.
Зокрема, під час чергового засідання виконавчого комітету було розглянуто питання “Про оголошення відкритого конкурсу на встановлення пам’ятника Степану Бандері та комплексний благоустрій прилеглої території”.
«Метою конкурсу є визначення кращого ескізного проєкту пам'ятника Степану Бандері, який був би гідним вшануванням та створенням неповторного образу борця за незалежність України, та гармонійного вирішення благоустрою прилеглої території», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що конкурс проведуть з 20 жовтня 2021 року до 20 березня 2022 року.
Проєкти прийматимуть з 1 листопада 2021 року до 17.00 11 січня 2022 року.
Призовий фонд конкурсу становить 45 тис. грн: за перше місце передбачається 20 тис.грн, 15 тис.грн – за друге, 10 тис. грн – за третє.
Як повідомляла «УМ», більшість депутатів міськради Володимира-Волинського проголосували за перейменування міста на «Володимир», щоб повернути йому історичну назву, як це було до приєднання Волині до Російської імперії.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>