У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Місяць тому твори Світлани Алексієвич виключили з програми у школах Білорусі. (Фото: TUT.BY)
Режим Лукашенка видав новий цензурований підручник з історії Білорусі для учнів 11-х класів, за яким вони навчатимуться у цьому році.
З підручника повністю прибрані будь-які згадки про опонентів самопроголошеного президента Лукашенка: зокрема, відтепер у ньому не знайти інформацію про єдину білоруську лауреатку Нобелівської премії Світлану Алексієвич, яка підтримала масові протести у країні в 2020 році.
Також у «підручнику від бацьки» не знайти згадування навіть про одного з підписантів «Біловезьких угод» у грудні 1991 року Станіслава Шушкевича.
Як передає «Україна молода, про це інформує Єврорадіо в неділю.
Зокрема, зазначається, що основний суперник невизнаного президента Білорусі Олександра Лукашенка на виборах 1994 року, перший прем'єр-міністр Білорусі В'ячеслав Кебіч згадується у підручнику лише в контексті того, що він "контролював засоби масової інформації та державний апарат", але все ж програв Лукашенку.
"Загалом, вся частина про сучасність за своїм змістом подібна до випусків "Панорами": усі люблять главу країни, ми успішно розвиваємось, і ніколи не було проблем", – йдеться у повідомленні.
Авторами підручника значаться: Касович, Барабаш, Корзюк, Йоцюс, Матяш, Соловьянов.
Станіслав Шушкевич.
Нагадаємо, Станіслав Шушкевич в ексклюзивному інтерв’ю «УМ» розповідав про мстивість режиму Лукашенка по відношенню до нього.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>